Jak usunąć taśmę ochronną z okien PVC?

Taśmą ochronną pokryte są nowe okna, które montujemy na budowach. Zadaniem taśmy jest zabezpieczenie ram okiennych przed zabrudzeniem, zarysowaniem albo innymi uszkodzeniami, które mogą powstać podczas montażu stolarki na budowie. Dlaczego dość szybkie usunięcie taśmy jest tak istotne? I co zrobić, kiedy o tym zapomnieliśmy, a usunięcie taśmy okazuje się kłopotliwe?

Kiedy usunąć taśmę ochronną?

Specjalną taśmę, którą zabezpieczone są okna PVC należy usunąć natychmiast po montażu stolarki, ewentualnie po zakończeniu prac murarskich. Wystarczy wtedy odhaczyć końcówkę taśmy i pociągnąć z niewielką siłą, a taśma z łatwością odklei się od ramy okiennej. Taśma ochronna, która pozostanie dłużej na zamontowanych oknach narażona jest na działanie warunków atmosferycznych. W szczególności promieni słonecznych i możemy mieć kłopot z odklejeniem jej.

Kiedy warto wymienić okna?

Jak usunąć starą taśmę zabezpieczającą?

A co jeśli w odpowiednim czasie nie odkleiliśmy taśmy, a teraz mamy kłopot? Na pewno nie należy stosować preparatów ze środkami żrącymi (wybielacze) i preparatów do szorowania. Do usuwania starych taśmy nie należy używać żadnych druciaków, drapaków ani silnych środków rozpuszczających. Powoduje to powstawanie rys, zadrapań i uszkodzeń na ramach. Jak również może dojść do zmatowienia albo odbarwienia ram okiennych. Jeśli już doszło do sytuacji, że mamy problem z usunięciem taśmy, lepiej spróbować mniej inwazyjnej metody, np. zastosowanie urządzenia parowego. Wytworzona pod ciśnieniem para wodna rozpuści klej i ułatwi nam oderwanie fragmentów taśmy. Jest to dość pracochłonne zajęcie. Pozostałości kleju zmyjemy z użyciem delikatnych domowych środków czystości.

Dowiedz się także, czym zmyć piankę montażową.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS