Kiedy wymienić okna i drzwi?

Nie ma idealnego czasu na wymianę okien i drzwi. To zawsze kosztowna inwestycja, do której się trzeba odpowiednio przygotować. Zarówno finansowo, jak i logistycznie. To przedsięwzięcie, które wymaga czasu i przeorganizowania swojego dziennego planu na kilka dni. Podpowiadamy jak zrobić to tak, by cała „operacja” poszła gładko i sprawnie.

Podczas wymiany okien i drzwi jest kilka czynników, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Spis treści:

Efektywność energetyczna

Jest bardzo istotna dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy na nią zwrócić uwagę. Obecnie stolarkę okienną produkuje się z myślą o oszczędzaniu energii niezależnie od ich rozmiaru, natomiast dawniej, aby uniknąć horrendalnych nakładów finansowych na ogrzanie domu, wybierano m.in. mniejsze okna. Na szczęście teraz nie trzeba się ograniczać w wielkości otworów.

Duże przeszklenia mają doskonałą izolacyjność termiczną dzięki dodatkowym pakietom szybowym, co znacznie zmniejsza zarówno koszty ogrzewania jak i chłodzenia domu – podpowiada Artur Głuszcz, dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA.

Estetyka

Nowe okna – nowy look, ale… musi on współgrać z otoczeniem.

Wybierając nowe przeszklenia musimy wziąć pod uwagę to, czy będą one pasować do bryły budynku oraz elewacji. Obecnie na rynku stolarki otworowej dostępny jest szeroki wybór materiałów, kolorów i faktur oklein, które mogą dopasować się do różnych stylów – w końcu nie musimy być skazani na niegdyś wszędobylską biel.

Co ciekawe, wymieniając okna możemy zmienić ich wielkość lub pomyśleć nad innym, bardziej funkcjonalnym ich podziałem lub wręcz zmianą funkcji np. z balkonu dwuskrzydłowego na uchylano-przesuwne PSK lub na przesuwne HST – dodaje ekspert.

Bezpieczeństwo

To bardzo ważny aspekt, który powinny zapewnić nam nowe okna i drzwi. Dlatego powinny być wyposażone w systemy antywłamaniowe oraz solidne zamki, które zapewnią nam ochronę przed intruzami. Wybierając stolarkę powinniśmy kierować się głównie normami bezpieczeństwa, a następnie odpowiednimi certyfikatami, które powinna posiadać.

Dofinansowanie

Obecnie można uzyskać dotację do wymiany okien i drzwi. Na jej pozyskanie jest kilka sposobów. Możliwe jest uzyskanie finansowania z różnych źródeł.

W salonach sprzedaży MS więcej niż OKNA, można dowiedzieć się, jak to zrobić, by wymiana stolarki przebiegła sprawnie. Doradcy pomogą także pozyskać dofinansowanie lub zwrot części albo całości poniesionych kosztów. Więcej szczegółów udzielą doradcy handlowi.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS