Wklejanie szyb

Proces wklejania szyb.

Okna FORMA Viso bez wątpienia wyróżniają się swoim wyglądem – ich skrzydła są od strony zewnętrznej całkowicie zlicowane z ramą. Aby uzyskanie takiego efektu szło w parze z zachowaniem odpowiednich własności konstrukcji, niezbędne jest wklejanie szyb. Proces ten nie tylko zapewnia oknom odpowiednią sztywność, ale i znacząco poprawia ich izolacyjność termiczną.

Czym jest wklejanie szyb?

Wklejanie szyb polega na utworzeniu mechanicznego połączenia pomiędzy wkładem szybowym oraz skrzydłem okiennym. W tym celu podczas procesu produkcji wykorzystuje się specjalny klej. Dzięki niemu pakiet szybowy staje się konstrukcyjnym elementem okna, a co za tym idzie – przenosi dużą część obciążeń statycznych.

Zalety wklejania szyb

Jedną z najważniejszych zalet wklejania szyb stanowi zwiększenie sztywności konstrukcji okiennej. Pozwala to uniknąć efektu obwisania skrzydła, jak również odkształcania się profili. Dzięki temu stolarka zachowuje swoją funkcjonalność nawet po wielu latach użytkowania. Co więcej, mechaniczne połączenie wkładu szybowego ze skrzydłem korzystnie wpływa na termoizolacyjność okna. Oznacza to, że konstrukcja lepiej zabezpiecza wnętrze przed utratą ciepła. Warto także wspomnieć o poprawie izolacyjności akustycznej. W MS więcej niż OKNA klej aplikuje się po umieszczeniu w skrzydle wkładu szybowego. Kolejnym etapem w procesie produkcyjnym jest montaż listew przyszybowych.

Wkłady szybowe w oknach FORMA Viso

We wszystkich produktach z systemu FORMA Viso wykonuje się mechaniczne połączenie pakietu szybowego ze skrzydłem. Pozwala ono zagwarantować konstrukcji odpowiednie właściwości. Co ważne, wklejanie wkładów umożliwia wykonywanie okien w nieco większych rozmiarach.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS