Wielkanocne dekoracje okna

Wielkanoc to radosny czas. Zbiega się on z wiosennym przebudzeniem, stąd z radością dekorujemy domy sezonowymi ozdobami. Bazie, jajka, zajączki, kwiaty cebulkowe w towarzyskie świeżej zieleni, poprawiają nastój domownikom. Jak udekorować nimi okno na Wielkanoc? Czytaj dalej!

Spis treści:

Wianki i ozdoby wiszące

Ostatnim trendem w dekorowaniu domów stały się różnego rodzaju plecionki. Dlatego modne makramy i łapacze snów zdobią już wiele wnętrz. Plecione wianki i inne ozdoby, które można zawiesić w oknie, mogą okazać się zatem strzałem w dziesiątkę.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie gotowych, słomianych obręczy, które można też przyozdobić gałązkami bukszpanu i baziami. Zawieszone na nich małe jajeczka stworzą piękną i delikatną dekorację. Budzącym zainteresowanie może okazać się wianek z rzeżuchy. Jak go wykonać? Słomianą obręcz należy pokryć nasączoną wodą watą i posypać nasionami rzeżuchy. Następnie całość przykryć gazą i zabezpieczyć drucikiem. Po kilku dniach będziemy mieli bujny wianuszek, który można zawiesić w oknie lub położyć na stole w towarzystwie zajączków.

Oryginalnie wyglądają też różnego rodzaju plecenia z gałązek np. brzozy. Można z nich uformować zajączka lub jajko i również ozdobić tasiemkami, jajkami czy nawet słodkościami. Atrakcyjnie wyglądają także prostsze w formie dekoracje. Wystarczy większa gałąź, do której na sznurku przywiesi się liście laurowe lub bukszpanowe gałązki, na które później można zawiesić inne ozdoby będące symbolem Wielkanocy.

Dekoracje do wazonu i ozdoby stojące

Bazie to nieodłączny element Wielkanocy. Komu nie kojarzą się ciepło te miłe, puszyste kuleczki? Są bardzo sezonowe, dlatego tak chętnie ozdabiamy nimi wnętrza. Mogą urozmaicić bukiety lub być bukietem same w sobie. Pięknie prezentują się w oknie. Obok nich mogą stanąć drewniane zające lub rozkwitające żonkile w kolorowych, wielkanocnych doniczkach.

A może coś zmalować?

Dekoracje na Wielkanoc to nie tylko pisanki. Bardzo ładnie prezentują się malunki również na szybach. Jeśli poza białym konturem użyjemy na przykład kolorowych farb witrażowych, powstaną radosne i wyjątkowe dekoracje.

Jednak niewątpliwie nawet najpiękniejsze ozdoby będą wyglądały nijak na zaniedbanych oknach. O tym, jak umyć okna, piszemy w innym artykule: https://www.ms.pl/mycie-okien-na-wiosne-piec-przydatnych-porad/

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS