Trzy powody, dla których warto wybrać okna aluminiowe

Okna aluminiowe wyróżnia kilka zalet, które sprawiają, że w niektórych realizacjach mogą sprawdzić się lepiej od swoich odpowiedników z PVC czy drewna.

Spis treści:

Wybierając okna do naszego domu musimy podjąć decyzję, na produkty z jakiego tworzywa się zdecydujemy. Najpopularniejsze w ofercie są oczywiście okna PVC, a zaraz po nich tradycyjne, okna drewniane. Coraz częściej jednak klienci decydują się na stolarkę aluminiową. Jakie są zalety okien aluminiowych? W niniejszym tekście przedstawimy trzy powody, dla których warto wybrać tego typu konstrukcje.

1. Duże przeszklenia

W domach jednorodzinnych spotykamy coraz częściej duże przeszklenia. Pozwalają one na przykład otworzyć salon czy reprezentacyjną jadalnię na przydomowy ogród. Ponadto dzięki nim pomieszczenia są bardziej odsłonięte. W ten sposób promienie słoneczne mogą rozjaśnić wnętrze domu naturalnym światłem dnia.

Niestety nie zawsze można uzyskać duże przeszklenia korzystając z okien PVC. Gdy rozmiar takiego okna przekracza możliwości nośne tworzywa sztucznego, należy skorzystać z dobrodziejstw aluminium. Jest to materiał bardzo wytrzymały, sztywny, ale jednocześnie lekki. Dzięki temu jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet bardzo dużych szyb.

Dzięki swoim parametrom technicznym konstrukcje aluminiowe mogą osiągać naprawdę pokaźne rozmiary. Przykładowo znajdujący się w naszej ofercie system Premium 86 umożliwia montaż okna szerokiego aż na sześć metrów! Jeśli więc w projekcie domu przewidziano duże przeszklenia, warto zwrócić uwagę na ofertę okien aluminiowych. I nie ma powodów do obaw o funkcjonalność czy bezpieczeństwo takich wielkogabarytowych konstrukcji.

2. Długotrwałość

Jeśli zależy nam, aby okna w domu służyły nam przez wiele lat, a do tego nie straciły swoich walorów estetycznych i technicznych, warto zainwestować w konstrukcje aluminiowe. Nawet wieloletnie użytkowanie nie sprawi, że pogorszą się ich parametry użytkowe czy termoizolacyjne.

Konstrukcje aluminiowe są odporne na rdzę, korozję i wytrzymują nawet najgorsze warunki atmosferyczne. Nie straszne są im intensywne opady deszczu czy śniegu, wichury, duża wilgotność czy długotrwałe nasłonecznienie. Okna aluminiowe są również odporne na czynniki mikrobiologiczne. Nie porastają mchem, pleśnią czy grzybem.

Z biegiem lat okna PVC mogą ulec odkształceniom, pojawiają się odbarwienia bądź kolor zaczyna blaknąć. Odporność na takie oznaki wysłużenia jest jedną z niezaprzeczalnych zalet okien aluminiowych.

Klienci, dla których trwałość stolarki okiennej jest istotnym argumentem podczas zakupu, powinni zdecydować się więc na system aluminiowy.

3. Nietypowe rozwiązania

Konstrukcje aluminiowe są nie tylko wytrzymałe, sztywne, ale i lekkie. Są również bardzo uniwersalne. Ich profile mogą być gięte, dzięki czemu można uzyskać produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, w dowolnych kształtach i rozmiarach.

Ponadto systemy aluminiowe oferują wiele nowoczesnych i nietypowych rozwiązań technicznych. Przykładowo okna Premium 86 US charakteryzują się ukrytym skrzydłem. Sprawia to wrażenie, że w ścianach budynku zamontowane są jedynie szyby. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w domach o nowoczesnym, minimalistycznym designie.

Żadnego problemu dla systemów aluminiowych nie stanowią konstrukcje narożne, w tym te całkowicie otwarte. Można również uzyskać efekt niemal całkiem niewidocznego słupka, dzięki czemu widok na ogród będzie czysty, bez wizualnych przeszkód.

Także jeśli projekt domu zakłada niestandardowe rozwiązania, zalety okien aluminiowych mogą okazać się bardzo pożądane.

Premium 86 – uniwersalny system aluminiowy

Jednym z klejnotów w ofercie MS więcej niż OKNA jest uniwersalny system aluminiowy Premium 86. Charakteryzują go wszystkie wymienione powyżej zalety konstrukcji aluminiowych. Oprócz okien w jego ramach możliwe jest także uzyskanie imponujących drzwi tarasowych oraz wejściowych, w tym modeli z szeroką gamą dostępnych paneli.

Jeśli zainteresowały Was zalety okien aluminiowych i rozważacie ich zakup do swoich domów, zapraszamy do naszych salonów sprzedaży w całej Polsce!

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS