Drewniane Patio HS

Podnoszono-przesuwne drzwi wykonane z drewna.

Przekrój drewnianych drzwi podnoszono-przesuwnych z oferty MS Okna i Drzwi.

Wielkogabarytowe konstrukcje otwierają wnętrze na świat zewnętrzny i wpuszczają do pomieszczenia dużą ilość naturalnego światła. Do takich rozwiązań należą drewniane drzwi podnoszono-przesuwne Patio HS. Zastosowanie w nich mechanizmów okuciowych marki Siegenia to gwarancja prawidłowego i komfortowego użytkowania.

Drewniane Patio HS – dostępne linie produktowe

Drzwi podnoszono-przesuwne z oferty MS Okna i Drzwi występują w pięciu liniach produktowych: Soft, Classic, Modern, Art oraz Old. Poszczególne opcje różnią się od siebie wykończeniem przylgi skrzydła, jak również listwy przyszybowej. Dzięki temu można z łatwością znaleźć rozwiązanie dopasowane do preferowanego wystroju wnętrza oraz stylu architektonicznego.

Warianty felcu szklenia oraz listew przyszybowych drewnianych drzwi podnoszono-przesuwnych.

Patio HS z drewna – grubość skrzydeł

Skrzydła drewnianego Patio HS powstają na bazie profili o grubości 92 mm. Nie jest to jednak jedyna opcja z oferty MS Okna i Drzwi. Asortyment obejmuje również konstrukcje tworzone z wykorzystaniem profili skrzydeł o grubości 68 oraz 80 mm. Każda z wymienionych opcji występuje w pięciu wariantach linii produktowych (Soft, Classic, Modern, Art i Old). Różnice pomiędzy poszczególnymi grubościami profili przedstawia poniższa grafika (na przykładzie linii Modern).

Grubości skrzydeł drewnianego Patio HST.

Schematy otwierania

Drewniane Patio HS może być wykonane w wielu schematach otwierania. Poszczególne opcje różnią się od siebie liczbą, a także umiejscowieniem kwater stałych oraz przesuwnych. Dostępne warianty znajdują się poniżej.

Schematy otwierania drewnianych drzwi podnoszono-przesuwnych.

Rodzaje drewna i kolorystyka

Patio HS z oferty MS Okna i Drzwi może być wykonane w licznych kombinacjach, w zależności od wybranego rodzaju oraz koloru drewna. Dostępne typy surowca różnią się od siebie nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale i właściwościami. Rozbudowane palety kolorystyczne umożliwiają dopasowanie produktu do preferencji klientów, jak również wystroju wnętrza.

Okucia do Patio HS

Wygoda użytkowania wielkogabarytowych przeszkleń wynika przede wszystkim z zastosowanych mechanizmów okuciowych. Produkty z oferty MS Okna i Drzwi wyposażone są w okucia marki Siegenia. System PORTAL HS wyróżniają innowacyjne rozwiązania, m.in. zasuwnica ze wspomaganiem, które zapewniają płynną pracę skrzydeł, a co za tym idzie – wysoki komfort użytkowania drewnianych drzwi podnoszono-przesuwnych.

Patio HST 92.

Gwarancja ochrony przed utratą ciepła

Do grupy komponentów odpowiedzialnych za funkcjonalność Patio HS 92, Patio HS 80 oraz Patio HS 68 należy próg ECO PASS. Co go wyróżnia?

  • Jedynym wystającym elementem jest 5 mm szyna jezdna.
Próg ECO PASS stosowany w drewnianych drzwiach podnoszono-przesuwnych.
  • Wewnątrz progu znajduje się 10 komór. Gwarantuje to optymalną izolację termiczną, co oznacza, że pomieszczenie zabezpieczone jest przed utratą ciepła.
Komory w progu aluminiowym stosowanym w Patio HST.
  • Możliwość zastosowania profilu uzupełniającego w połączeniu z 5 mm szyną jezdną pozwala na uzyskanie przejścia bez barier (zgodnego z DIN 18040-2).
Przejście bez barier.

Bezproblemowe przesuwanie konstrukcji

Drzwi podnoszono-przesuwne osiągają imponujące wymiary, co bezpośrednio przekłada się na ich dużą masę – może ona wynosić nawet 400 kg. Ze względu na to konieczne jest stosowanie odpowiednich elementów, które zapewnią użytkownikom możliwość wygodnej obsługi. Do takich rozwiązań należą wózki jezdne z regulacją, współpracujące z szyną jezdną. Umożliwiają one optymalizację ruchu skrzydła, jak i ułatwiają ewentualne serwisowanie. Tylną część aktywnego skrzydła można delikatnie unieść (o ok. 3 mm), co służy korygowaniu niewielkich niedokładności związanych z umieszczeniem skrzydła w ramie.

Wózek jezdny z regulacją stosowany w drewnianych drzwiach podnoszono-przesuwnych.

Uszczelniające szyny – ochrona przed stratą ciepła

Dobra termoizolacyjność drewnianego Patio HS to zasługa m.in. szyny uszczelniającej. Gwarantuje ona skuteczną ochronę przed włamywaczem, wiatrem oraz opadami. Warto podkreślić, że dodanie kilku elementów do szyn zapewnia zabezpieczenie przed włamaniem w klasie RC2. Zaletę tych komponentów stanowi także możliwość prostej regulacji skrzydła wynikająca z obecności regulowanych docisków hakowych. Utrudniają one wyważenie skrzydła.

Szyna uszczelniająca w Patio HST 92.

Szyny stosowane w drewnianym Patio HS zapewniają izolację w poziomie oraz w pionie.

Delikatne zamykanie okazałych konstrukcji

Drewniane drzwi podnoszono-przesuwne z oferty MS Okna i Drzwi standardowo wyposażone są w funkcję miękkiego zamykania – SOFT CLOSE. W tym celu do skrzydła przymocowuje się specjalny element. Jego częścią jest zderzak, który – podczas zamykania skrzydła – uderza w zaczep znajdujący się na prowadnicy i przytwierdza się do niego. Powoduje to rozprężenie gazowej sprężyny obecnej w mechanizmie Siegenia, a co za tym idzie – wyhamowanie skrzydła i jego łagodne wprowadzenie do ramy. Zastosowanie SOFT CLOSE pozwala na komfortową obsługę ciężkich skrzydeł wielkogabarytowych drzwi Patio HS. Dodatkowo, ma ono pozytywny wpływ na bezpieczeństwo użytkowników.

Mechanizm SOFT CLOSE stosowany w drewnianych drzwiach podnoszono-przesuwnych.

Działanie mechanizmu wyjaśnia poniższy film.

Klamki do drewnianych drzwi podnoszono-przesuwnych

Na wygląd konstrukcji wpływają nie tylko profile, ale i zastosowane akcesoria, m.in. klamki. Pozwalają one otwierać, zamykać i zaryglowywać aktywne skrzydło Patio HS. Jedną z dostępnych opcji są klamki z jednostronną wkładką. W ofercie MS Okna i Drzwi występują one w kilku wersjach kolorystycznych.

Klamki do Patio HST 92.

Galeria drewnianego Patio HS

Budowę drzwi podnoszono-przesuwnych, wykonanych z drewna sosnowego (4-warstwowej klejonki), ilustrują poniższe grafiki. Przedstawiają one konstrukcję z linii produktowej Modern, stworzoną z profili o grubości 92 mm. Kolorystyka stolarki:

  • od strony wewnętrznej – Graphite (paleta Sikkens),
  • od strony zewnętrznej – Anthracite Metalik (paleta Sikkens, odpowiednik RAL 7016 Metalik).

W poniższych drzwiach znajduje się wkład szybowy o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 0,5 W/m2K – szyba SUPERtermo 0,5. Tak, jak wszystkie pakiety szybowe produkowane w Zakładzie Produkcji Szyb Zespolonych MS, wykonany jest on z tafli szkła pozbawionych ostrych krawędzi – szlifowanych.

Poniższe wizualizacje dotyczą następujących schematów otwierania: A, A(s), C, C(s), G2, G2(s), G3 oraz G3(s).

Do pobrania:

Dokumentacja:

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS