Jak ochłodzić dom latem? Niezawodne osłony zewnętrzne

Podczas upalnych dni szukamy schronienia w pomieszczeniach, gdzie panuje przyjemna temperatura. Idealnie, jeśli okna naszego domu wyposażone są w rolety albo żaluzje, ponieważ to właśnie osłony przeciwsłoneczne stanowią najskuteczniejszą ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz.

Osłony zewnętrzne najlepszą metodą na upały

Osłony zewnętrzne tworzą barierę termiczną jeszcze przed szybą, a to spowalnia wymianę ciepła. Dlatego są najskuteczniejszą metodą w walce z upałem. Ich obecność pozwala łatwiej utrzymać optymalną temperaturę oraz zapewnić komfort przebywania we wnętrzach. Bardzo dobrym przykładem są żaluzje fasadowe mSun. W domach albo biurach, gdzie zamontowano je na fasadzie budynku, możemy obniżyć temperaturę nawet o 10 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej na poziomie 35 stopni). To znacząco wpływa na komfort przebywania, odpoczynku albo pracy w pomieszczeniach narażonych na przegrzanie. Tym samym pozwala uniknąć wysokich kosztów związanych z założeniem klimatyzacji oraz wyższych rachunków za energię elektryczną. Dzięki możliwości dowolnego ułożenia lameli wpłyniemy na regulację stopnia nasłonecznienia. Tego efektu nie osiągniemy, użytkując rolety – tutaj jedynie mamy opcję całkowitego zaciemniania pomieszczenia. Jednak, opuszczona w dół roleta, może być traktowana jako dodatkowy element utrudniający włamanie. Dlatego warto przeanalizować wszystkie argumenty, które będą przemawiały na korzyść jednych albo drugich oraz sumiennie odpowiedzieć na pytanie, czego oczekujemy.

Rolety czy żaluzje? Sprawdź, co wybrać.

Sterowanie osłonami przeciwsłonecznymi za pomocą telefonu.
Sterowanie przesłonami zewnętrznymi za pomocą smartfona to pełna kontrola nad domem.

Łatwy montaż i dopasowanie kolorystyczne

Osłony zewnętrzne można montować nie tylko w przypadku nowych inwestycji, ale również w starszym budownictwie. Jest to dobra informacja dla osób, które nie uwzględniły rolet lub żaluzji na etapie tworzenia projektu architektonicznego. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że jesteśmy w stanie bez przeszkód dopasować i zamocować osłony w domu już zamieszkałym. Odbywa się to bez ingerencji w bryłę budynku czy uszkodzenia elewacji. Szeroka paleta dostępnych barw i wzorów ułatwi idealne dopasowanie przesłon do koloru stolarki, bramy czy dachu. Żaluzje i rolety, które komponują się z bryłą budynku dodatkowo podkreślają styl, a także są elementem dekoracyjnym.

Rolety zewnętrzne dopasowane kolorystycznie do okien.
Nowoczesny dom wyposażony w stolarkę MS oraz rolety more Solutions. Kolor lameli idealnie dopasowany do dachu oraz pasujący do elewacji.

Steruj domem zdalnie

Podstawowym wariantem wyposażenia przesłon jest sterowanie przewodowe. Najprościej mówiąc, położenie rolet czy lameli żaluzji reguluje użycie przycisku. To najłatwiejszy sposób, żeby stworzyć namiastkę inteligentnego domu. Instalacja sterowania wymaga poprowadzenia kabla do przełącznika. Dlatego na taką opcję, warto się zdecydować na etapie projektu albo w trakcie remontu. Kolejny typ to funkcjonalne i wygodne sterowanie radiowe. Piloty dostępne w ofercie MS pozwalają na indywidualne, grupowe lub centralne zarządzanie roletami oraz żaluzjami. W tym przypadku z łatwością i przyjemnością uruchomimy żaluzje o określonej porze albo zaprogramujemy sterowanie roletami zgodnie z naszymi potrzebami. Nieco inaczej jest przy inteligentnym sterowaniu zdalnym (Smart Home). Tutaj mamy zapewnioną pełną kontrolę nad domem, nawet w momencie, kiedy w nim nie przebywamy. Z najbardziej odległego miejsca na świecie możemy bezpośrednio wpłynąć na to, co zadzieje się w naszych czterech ścianach.

Promocja na inteligentne sterowanie w MS więcej niż OKNA.
Inteligentne sterowanie dostępne w MS już od 369 zł. Szczegółów szukaj na stronie.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS