Gwarancja

Gwarancja na produkty MS.

Rozwój technologiczny sprawia, że nowoczesne okna PVC stają się coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami. Postępy w dziedzinie termoizolacji powodują, że technolodzy muszą z jeszcze większą dokładnością dbać o każdy szczegół wytwarzanych produktów. Konstrukcje MS więcej niż OKNA funkcjonują prawidłowo w różnych warunkach atmosferycznych. Spełniają one swoje zadanie podczas upałów, silnych opadów deszczu, mrozów czy wietrznych dni.

Jakość produktów MS więcej niż OKNA

Zapewnienie najwyższej jakości produkowanych okien i drzwi stanowi jeden z kluczowych celów MS więcej niż OKNA. Każda konstrukcja sprzedawana pod tą marką opatrzona jest srebrną etykietą z numerem seryjnym. Znajduje się ona wewnątrz ramy, w dolnej części od strony zawiasu. W przypadku konstrukcji ze szkleniem stałym (FIX) etykieta umieszczana jest w taki sam sposób, co oznacza, że można ją zobaczyć dopiero po wyjęciu listwy przyszybowej. Istotnym elementem etykiety jest numer seryjny okna, na podstawie którego producent może odtworzyć dokładną specyfikację techniczną oraz szczegóły zamówienia i potwierdzenia. Dodatkowo możliwe jest sprawdzenie historii produkcji, w tym identyfikacja każdego pracownika, który realizował kolejne operacje przy danej konstrukcji.

Na etykiecie znajdują się poniższe informacje:

  1. Kod kreskowy z numerem seryjnym okna (każda konstrukcja posiada swój indywidualny numer, co oznacza, że te same okna w jednej pozycji zamówienia będą oznaczone odrębnym kodem).
  2. Numer seryjny.
  3. Znak CE – potwierdzenie dopuszczenia wyrobu do obrotu w Unii Europejskiej.
  4. Odniesienie do zharmonizowanej specyfikacji technicznej.
  5. Numer deklaracji właściwości użytkowych.
  6. Kod QR z odnośnikiem do deklaracji właściwości użytkowych.
Etykieta produktów MS więcej niż OKNA.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków gwarancji znajdują się w Książce Gwarancyjnej.

Zróżnicowane warunki pracy konstrukcji

Nowoczesne, ciepłe okna skutecznie zabezpieczają wnętrze przed wychłodzeniem. Ze względu na to ich zewnętrzne i wewnętrzne części pracują w skrajnie różnych warunkach termicznych. Przykładowo, w upalny, bezwietrzny dzień okno PVC w ciemnej okleinie (np. antracytowej), które jest wyeksponowane w kierunku południowo-zachodnim, może nagrzewać się do temperatury przekraczającej 60°C. Z kolei w pomieszczeniu panuje w tym czasie temperatura niższa o 40°C. Co więcej, w największym stopniu nagrzewa się dolna część okna (w okolicy parapetu). Jej temperatura znacząco różni się od temperatury powyżej nadproża. Oznacza to, ze warunki, w jakich znajdują się profile, okucia oraz szyby, są skrajnie różne.

Jak warunki termiczne wpływają na okna?

Tworzywo PVC modyfikuje się w taki sposób, by mogło ono wytrzymywać wyraźne różnice temperatur. Jednakże, nie da się oszukać zjawisk fizycznych występujących w naturze. Większość materiałów wydłuża się, jeśli temperatura wzrośnie. Taką właściwość określa się mianem rozszerzalności cieplej. W przypadku produktów o bardzo dobrych własnościach termoizolacyjnych, jak wszystkie okna i drzwi MS, różnice temperatury między zewnętrzną a wewnętrzną częścią okna są bardzo duże. Skutkuje to ekstremalnymi naprężeniami konstrukcji i pracą profili, okuć oraz szyb. Podobnie dzieje się wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. W takim przypadku również pojawiają się naprężenia. Są one jednak skierowane w przeciwną stronę niż w trakcie upałów. Zimą na konstrukcję oddziałuje także bardziej dokuczliwy wiatr oraz deszcz.

Czynniki wpływające na połączenia okien.
Czynniki wpływające na połączenia okien.

Temperatura, wiatr, deszcz, dźwięk, promieniowanie

Temperatura i wilgotność pomieszczenia

Ciężar własny

Ruchy od konstrukcji

Ruchy związane z budowlą

Dlaczego prawidłowy montaż jest niezbędny?

Profesjonalny montaż, w pełni zgodny z zaleceniami MS więcej niż OKNA, ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie okna. Ekstremalne siły, jakie oddziałują na konstrukcję okna podczas nagrzewania i chłodzenia, trzeba skompensować. W tym celu wykonuje się mocne zakotwienie ramy do ściany. Pozostawia się przy tym odpowiednią dylatację, czyli przestrzeń na naturalne wydłużanie się i kurczenie liniowe profili. Praca termiczna okna wpływa również na okucia obwiedniowe i zamki. Obecnie są one skomplikowanymi mechanizmami, o które należy zadbać we właściwy sposób.

Najważniejsza zasada:

Im lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi charakteryzuje się okno, tym bardziej trzeba zadbać o jego właściwy montaż.

Możliwość wydłużenia gwarancji

Profesjonalny montaż, zrealizowany przez autoryzowanego partnera handlowego MS więcej niż OKNA, umożliwia wydłużenie gwarancji z 5 do 7 lat. Warunkiem skorzystania z takiej opcji jest przeprowadzenie odpłatnej regulacji oraz przeglądu okien. Należy zrobić to po 3 oraz po 5 latach od montażu. Autoryzowani partnerzy handlowi MS więcej niż OKNA są przygotowani do obsługi i serwisu okien oraz drzwi.

Montaż okien MS.
Profesjonalny montaż okien MS więcej niż OKNA.

Odpowiednie dbanie o okna

Technologia wykonania profili, oklein, uszczelek szyb oraz elementów okuciowych umożliwia prawidłowe funkcjonowanie okna nawet przez 25 lat. Okna, które zostały wyprodukowane ponad 20 lat temu przez MS więcej niż OKNA, wciąż spełniają swoje zadanie. Warto podkreślić, że należy stosować odpowiednie środki konserwujące do okuć oraz uszczelek. Oprócz tego, powinno się pilnować drożności otworów odwodnieniowych. Trzeba także pamiętać o właściwej regulacji oraz wymianie zużytych lub uszkodzonych elementów okuć. Dzięki temu możliwe będzie bezproblemowe użytkowanie okien oraz drzwi przez długie lata. W MS więcej niż OKNA dostępne są wszystkie niezbędne części, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie konstrukcji.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS