Dąb bagienny – drewniana elegancja

Okleiny drewnopodobne okien cieszą się ogromną popularnością. Pozwalają imitować wygląd stolarki drewnianej zachowując przy tym wszystkie zalety okien wykonanych z tworzywa sztucznego lub aluminium. Jednym z najciekawszych kolorów należących do tej palety barw jest dąb bagienny, czyli ciemny odcień brązu z wyrazistą fakturą drewna.

Spis treści:

Kiedy wybrać okleinę drewnopodobną?

Okna w okleinach drewnopodobnych mogą z sukcesem zastąpić tradycyjną stolarkę drewnianą. Sprawdzą się na przykład w domach zbudowanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim lub tradycyjnym. Architekci i designerzy przygotowując projekt takiego domu często sięgają po drewno jako element, który ma za zadanie nadać elewacji i wnętrzom przytulnego, ciepłego charakteru. Drewno nadaje bryle budynku oraz jego wnętrzom naturalnego uroku, a także sprawia, że nabiera on klasycznej elegancji. Warto więc wtedy rozważyć montaż okien w jednej z drewnopodobnych oklein.

Pięć modnych oklein drewnopodobnych

Do jakiej elewacji pasują okna w kolorze dąb bagienny?

Kolor dąb bagienny należy do palety ciemniejszych barw drewnopodobnych, z wyrazistą fakturą drewna. Tym samym bardzo dobrze będzie kontrastował z jasną elewacją budynku – nie tylko z jasnym tynkiem, ale i innymi, jaśniejszymi odcieniami drewna. W gruncie rzeczy jednak dąb bagienny pasuje do wielu różnych typów elewacji. Można go bardzo udanie zestawić na przykład z czerwoną cegłą.

Dąb bagienny świetnie prezentować się będzie także w towarzystwie zieleni przyrody, na przykład przy domowym ogrodzie. Dlatego warto rozważyć także instalację drzwi ogrodowych w tej barwie.

Okno w kolorze Dąb Bagienny

Alternatywa dla stolarki drewnianej

Jeśli zdecydowaliśmy się już na okna w barwie takiej, jak na przykład dąb bagienny, możemy stanąć przed dylematem zakupu bądź tradycyjnej stolarki drewnianej, bądź też dostępnych alternatyw wykonanych z tworzywa sztucznego.

Całe szczęście MS więcej niż OKNA ma w swojej ofercie okna Wood Look, które łączą estetykę i styl okien drewnianych z atutami użytkowymi okien wykonanych z PVC. Wygląd stolarki drewnianej uzyskano nie tylko dzięki drewnopodobnym okleinom, w tym w barwie dąb bagienny, ale i połączeniu narożników pod kątem prostym. Tym samym wizualnie okna Wood Look do złudzenia przypominają okna drewniane.

Aby jeszcze bardziej upodobnić okna PVC do stolarki drewnianej można na przykład dodatkowo zainstalować w oknach szprosy z PVC. Nadadzą one oknu tradycyjnego wyglądu i w ten sposób jeszcze bardziej nawiążą do klasycznych okien drewnianych.

Zapoznaj się z całą ofertą kolorystyczną MS więcej niż OKNA

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS