Prowansalski urok, czyli dom rodem z południowo-wschodniej Francji

Prowansja to kraina, która kojarzy się z polami lawendy, winnicami i ciepłym, delikatnym powiewem rozgrzanego słońcem wiatru. Taki też jest ten styl w modzie wnętrzarskiej. Niezwykle subtelny, urokliwy, eteryczny i dość kobiecy. Jak urządzić dom w prowansalskim stylu? Oto kilka inspiracji.

Wyobraź sobie leniwe wzgórza skąpane w puszystych krzewach lawendy, nad którymi lekko wibruje powietrze poruszane przez pracowite pszczoły. Zapach niesiony przez delikatny wiatr unosi się w okolicy, która urozmaicona jest równie klimatycznymi winnicami. To bardzo romantyczna i sielska wizja, dlatego warto zaadaptować ją do wnętrza mieszkania lub domu.

Spis treści:

Prowansalskie kolory

Prowansalskie wnętrza są jasne i romantyczne. Z tego powodu królują w nich odcienie bieli, beżu i delikatnych szarości wpadających w kolor gołębi. Ponieważ charakterystyczny jest dla tego stylu kolor fioletowy, może pojawiać się on w nieoczywistych miejscach. To akcent, który przywołuje na myśl charakterystyczne dla Prowansji lawendę i winogrona. Wszechobecna biel sprawia, że prowansalskie wnętrza są oazą spokoju.

Dodatki

Koronki, obrusy robione na szydełku, naturalne tkaniny to elementy, które na stałe wpisały się w ten francuski styl. Subtelne żłobienia, sztukateria, delikatne abażury są tu lepiej widziane niż toporne i ciężkie dodatki. Podobnie jest z bielonymi meblami, które, dzięki przetarciom, pokazują swoje naturalne usłojenie i sęki. Sprawiają one, że wnętrze jest bardzo naturalne i nienachalne.

Okna z widokiem na lawendowe pola

Ogród jest częścią wystroju, zwłaszcza jeśli jest tak urokliwy jak prowansalskie pola. Dlatego należy odsłonić okna, aby jak najczęściej cieszyć oko jego widokiem. Z kolei same okna powinny być delikatne i utrzymane w tonie iście z Prowansji. Doskonale sprawdzi się tu okleina drewnopodobna imitująca drewno bielone lub po prostu białe okna, które będą tłem dla romantycznych mebli i dodatków.

Okleina Turner Oak od MS więcej niż OKNA, może być strzałem w dziesiątkę. Utrzymana jest w kolorach beżu, imituje drewno, a w towarzystwie zwiewnych firan może stworzyć piękną ramę dla widoku rozpościerającego się wokół domu.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS