Okna w domku letniskowym

Posiadanie domku letniskowego nie jest przywilejem zarezerwowanym tylko dla najbogatszych. Coraz więcej mieszkańców miast inwestuje w swoje małe enklawy w lesie, nad jeziorem, morzem czy w górach by móc swobodnie uciekać tam przed zgiełkiem codzienności w metropolii i poczuć więź z naturą. Tym razem wskazujemy, jakie okna do domku letniskowego sprawdzą się najlepiej.

Spis treści:

Ponadczasowa klasyka – okna drewniane

Bez względu na to, czy domek letniskowy okaże się niewielką daczą, czy też pokaźnych rozmiarów willą, najprawdopodobniej architektonicznie będzie nawiązywał do natury, a co za tym idzie – jednym z kluczowych materiałów w nim stosowanych będzie drewno. Elementy drewniane mogą stanowić jedynie część elewacji bądź zdobień budynku, ale mogą również być podstawowym materiałem, z którego taki domek został zbudowany.

Do tego typu budownictwa najlepiej pasować będą więc klasyczne okna drewniane. Mogą być wyposażone w dodatkowe elementy ozdobne, takie jak głowiczki, ślemiona czy szprosy, które podkreślą ich rustykalny charakter. Tego rodzaju okna do domku letniskowego mogą zostać wykonane oczywiście w wielu odcieniach drewna. Dzięki temu dopasowanie ich do pozostałej części budynku nie powinno stanowić żadnego problemu.

Przeczytaj więcej na temat okien i drzwi balkonowych z drewna w ofercie MS więcej niż OKNA

Okna w domku letniskowym
Willa letniskowa z drewnianymi oknami

Nowoczesna alternatywa – okna PVC

Jako że wykonanie wysokiej jakości okien drewnianych jest kosztowne, ich największym minusem może okazać się pokaźna cena. Dlatego na rynku są dostępne tańsze alternatywy wykonane z PVC. Jakością nie ustępują one oknom drewnianym, a przy tym wyglądem udanie je imitują.

Jedną z takich alternatyw są okna Wood Look w ofercie MS więcej niż OKNA. Są to okna, które łączą wszystkie zalety okien PVC z tradycyjną stylistyką okien drewnianych. Efekt ten uzyskano dzięki bogatej palecie oklein drewnopodobnych oraz narożnikom ram i skrzydeł łączonym pod kątem prostym. Tego typu łączenie jest charakterystyczne właśnie dla okien drewnianych.

Okna PVC zapewniają wysoką termoizolacyjność. Z całą pewnością przyda się to podczas chłodnych nocy, szczególnie późną wiosną lub wczesną jesienią, gdy temperatury po ciepłym dniu potrafią spaść nawet w okolice 0 stopni Celsjusza. Z tego względu doskonale sprawdzą się one jako okna do domku letniskowego.

Okna do domku letniskowego – niezbędne dodatki

Ponieważ domki letniskowe najczęściej znajdują się w lesie bądź nad zbiornikami wodnymi – stawami, jeziorami czy rzekami – poważnym problemem mogą okazać się latające owady, a szczególnie komary. Dlatego w zasadzie niezbędnym dodatkiem do tego typu okien są moskitiery.

W ofercie MS więcej niż OKNA znajdują się moskitiery, które można dopasować do każdego rodzaju okien. Ich montaż nie wpływa negatywnie na wygląd stolarki okiennej, a atuty wynikające z ich obecności są nie do przecenienia. Dzięki nim można na przykład spokojnie udać się na nocny odpoczynek przy uchylonym oknie bez ryzyka pogryzienia przez komary podczas snu.

Dowiedz się więcej na temat moskitier w ofercie MS więcej niż OKNA

Biorąc pod uwagę krótkie letnie noce, warto zainteresować się jeszcze dodatkami mającymi za zadanie zaciemnienie wnętrza domku letniskowego. Dostępne są oczywiście specjalne rolety oraz żaluzje fasadowe, oferowane przez MS więcej niż OKNA także w kolorach drewnopodobnych. Ciekawą alternatywą dla nich mogą okazać się jednak tradycyjne okiennice. Sprawdzą się one szczególnie w domku o wiejskim, rustykalnym charakterze.

Okna do domku letniskowego
Drewniane okna w domku letniskowym z okiennicami

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS