Na skrzydłach FORMY

Skrzydła okien wykonywanych z profili Deceuninck.

Głębokość profili PVC należy do najistotniejszych parametrów charakteryzujących konstrukcję okienną. Produkty z linii FORMA zaliczają się do grupy systemów 76 mm ze względu na głębokość ramy, która stanowi ich podstawę. Na szczególną uwagę zasługują jednak skrzydła o zróżnicowanych wymiarach, dzięki którym okien nie można bez zastanowienia zrównać z innymi systemami 76 mm.

Porównanie skrzydeł okien z systemu FORMA.

O czym mówi głębokość profili PVC?

Głębokość profili okiennych znacząco wpływa na własności konstrukcji. Od tego parametru zależy m.in. termoizolacyjność okna, odporność na obciążenie wiatrem, jak również izolacyjność akustyczna. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem oferowanym na rynku są produkty składające się z pięciokomorowych profili ram oraz skrzydeł. Co więcej, elementy te charakteryzują się tą samą głębokością (wynoszącą zazwyczaj 76-80 mm). W przypadku linii okien FORMA bazę stanowi rama o głębokości 76 mm. Każdy z oferowanych produktów skonstruowany jest natomiast przy użyciu innego skrzydła. Porównanie systemów z produktami MSline+ oraz MSline przedstawia poniższa tabela.

Porównanie parametrów okien FORMA z MSline+ AD, MSline+ MD i MSlineFORMAFORMA VisoFORMA ThermoFibraMSline+MSline
Wysokość złożenia (rama+skrzydło)112 mm112 mm109 mm123 mm118 mm
Głębokość złożenia (rama+skrzydło)92,5 mm92,5 mm97,5 mm102 mm89,5 mm
Głębokość ramy76 mm76 mm76 mm82 mm73 mm
Głębokość skrzydła80 mm92 mm85 mm82 mm73 mm
Wysokość skrzydła77 mm77 mm74 mm85 mm80 mm
Szerokość złożenia ze słupkiem stałym180 mm180 mm174 mm196 mm190 mm
Szerokość złożenia ze słupkiem ruchomym158 mm124 mm152 mm180 mm168 mm
Liczba komór skrzydło/rama7/77/77/77/65/5
Uszczelka środkowa MDTAKTAKTAKTAKNIE

Liczba komór profilu a własności konstrukcji

Liczba komór profilu wpływa przede wszystkim na izolacyjność termiczną okna. Warto jednak pamiętać o tym, że duża liczba komór nie wystarczy do zagwarantowania konstrukcji dobrych właściwości cieplnych. Musi ona iść w parze z odpowiednią głębokością profilu. Do budowy okien z linii FORMA wykorzystywane są siedmiokomorowe profile PVC o głębokości umożliwiającej uzyskanie skutecznej ochrony przed utratą ciepła.

Okna FORMA – skrzydło 80 mm

Produkty z systemu FORMA konstruowane są przy użyciu skrzydeł o głębokości 80 mm. Dzięki temu rozwiązanie to wykracza poza obecne standardy okien składających się z profili ramy oraz skrzydła o tej samej głębokości. W przypadku okien FORMA wysokość złożenia (rama+skrzydło) wynosi 112 mm.

Skrzydło okien FORMA.

Okna FORMA Viso – skrzydło 92 mm

Okna FORMA Viso należą do systemów wyróżniających się skrzydłem o dużej głębokości. Ich bazę również stanowi rama o wymiarze 76 mm, natomiast głębokość skrzydła wynosi 92 mm. Dzięki temu rozwiązanie to może należeć do systemów charakteryzujących się największą głębokością. Profil skrzydła o takich wymiarach pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu – od strony zewnętrznej jest on całkowicie zlicowany z ramą. Wysokość złożenia (rama+skrzydło) osiąga wartość 112 mm.

Skrzydło okien FORMA Viso.

Okna FORMA ThermoFibra skrzydło 85 mm

Głębokość skrzydła w oknach FORMA ThermoFibra wynosi 85 mm. Produkt ten, ze względu na opisywany parametr, klasyfikuje się do grupy systemów okiennych o dużej głębokości. W tym przypadku wysokość złożenia (rama+skrzydło) wynosi 109 mm. Co ważne, w skrzydłach okien ThermoFibra nie stosuje się tradycyjnego wzmocnienia stalowego, tylko włókno szklane. Pozwala to na uzyskiwanie bardzo dobrej termoizolacyjności przy zachowaniu niskiej masy profilu skrzydła.

Skrzydło okien FORMA ThermoFibra.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS