Moskitiery: skuteczna ochrona przed komarami

Komary to chyba najmniej przyjemny element lata. Ich uciążliwe ukąszenia mogą powodować swędzenie i podrażnienie skóry, a także przenosić różnego rodzaju choroby. Jak zadbać o odpowiednią ochronę przed tymi irytującymi insektami, które znacznie uprzykrzają spędzanie czasu nie tylko na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim w domu, zwłaszcza podczas upalnych nocy? Przedstawiamy sposoby na komary.

Spis treści:

Sposoby na komary

Jest wiele metod na walkę z upierdliwymi owadami. Jeśli chodzi o domowe sposoby na komary i inne owady, często wykorzystuje się eteryczne olejki (migdałowy, goździkowy, cytrynowy, cynamonowy, eukaliptusowy). Mogą one przynieść pożądane efekty, ale ich zapachy nie zawsze mogą odpowiadać nam. Ponadto szybko się ulatniają i zmywają przez co tracą swoją woń.

Innym sposobem są lampy owadobójcze i elektrofumigatory. Są to urządzenia, w których substancje na skutek podgrzewania elektrycznego parują i krążą w pomieszczeniu. Tego typu urządzenia wymagają jednak regularnych nakładów finansowych związanych z wymianą zużytych wkładów, a poza tym mogą pozostawać nieobojętne dla naszego zdrowia.

Najskuteczniejszą i najmniej inwazyjną dla naszego organizmu ochroną przed komarami są moskitiery. Jednorazowy zakup oraz prawidłowe użytkowanie, pozwoli cieszyć się niezakłóconym snem przez wiele sezonów.

Moskitiery to specjalne siatki, które montuje się na oknach, drzwiach i innych otworach, aby uniemożliwić wlot owadów do wnętrza domu.

Moskitiery

Wyróżnia się wiele rodzajów moskitier.

Moskitiery na łóżko: ten rodzaj moskitier to świetna opcja, szczególnie w miejscach, gdzie chcemy mieć pewność, że nasz sen nie zostanie zakłócony ukąszeniami. To także instalacja, która może być ciekawym elementem wystroju wnętrza – zwłaszcza sypialni. Opadające kaskady zwiewnego materiału mogą dodać uroku i romantycznego sznytu każdemu wnętrzu, a nawet świetnie sprawdzić się w ogrodzie lub na tarasie.

Moskitiery na okna i drzwi: idealne rozwiązanie, jeśli chcemy cieszyć się otwartymi oknami lub drzwiami na taras czy balkon. Stanowią pierwszą linię obrony przed komarami. Montuje się je na ramach otworu, co pozwala na swobodne otwieranie i zamykanie okien i drzwi bez ryzyka dostępu owadów.

  • Moskitiera ramkowa

Składa się na nią tłoczony profil aluminiowy o grubych ściankach, który zapewnia osłonie właściwą sztywność oraz trwałość. Łączenie profili polega na wykorzystaniu dodatkowego wewnętrznego narożnika aluminiowego i zaciskaniu. Takie rozwiązanie gwarantuje stabilność oraz odpowiednie przyleganie moskitiery do ramy okiennej.

  • Moskitiera przesuwna

Wykorzystywana jest głównie przy montażu dużych drzwi wejściowych z PVC, balkonowych, podnoszono-przesuwnych (HST) lub uchylno-przesuwnych (PSK). Jej skrzydła poruszają się w szynach. Nie zajmuje dodatkowej przestrzeni, a przesunięcie ramy z siatką nie wymaga dużego wysiłku. Tego rodzaju osłony występują w dwóch wariantach – jedno- lub dwuskrzydłowym.

  • Moskitiera plisowana

Cechę charakterystyczną osłony stanowi plisowana siatka. Podczas zamykania moskitiera układa się w harmonijkę, a następnie chowa w bocznym profilu aluminiowym. Stabilizują ją poziome sznurki prowadzące, z regulacją napięcia. Zapewniają one precyzyjne ułożenie plisy w trakcie zamykania oraz otwierania moskitiery.

W asortymencie MS więcej niż OKNA moskitiery plisowane występują w dwóch wariantach – jedno- oraz dwuskrzydłowym.

Montaż moskitier

Jeśli zdecydujemy się na zakup moskitier od MS więcej niż OKNA, to warto skorzystać z usług profesjonalnego montażysty. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że moskitiery zostaną odpowiednio zamocowane i będą skutecznie spełniały swoją rolę. Montażysta precyzyjnie dopasuje moskitiery do naszych okien i drzwi, zapewniając idealne dopasowanie oraz maksymalną ochronę. Po zamontowaniu moskitier ważne jest regularne utrzymanie czystości. Dzięki temu posłużą one przez lata.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS