Moskitiery do okien. Co mamy do wyboru?

Lato to pora roku, która przynosi ze sobą nie tylko słońce, ale także obecność insektów. Czasami środki owadobójcze nie wystarczą, a skuteczną ochroną okazuje się zamontowanie moskitier. Nowoczesne moskitiery do okien, to nie tylko siatka przytwierdzona do stolarki, ale innowacyjne konstrukcje wygodne w użytkowaniu oraz dopasowane do stolarki. Jakie rozwiązania mamy do wyboru?

Ramkowa

Moskitiera ramkowa jest najbardziej popularnym i ekonomicznym wariantem moskitier okiennych. Siatka moskitiery ramkowej wykonana jest z włókna szklanego powlekanego PVC i osadzona w aluminiowych ramkach. W środku ramy znajduje się dodatkowy narożnik aluminiowy. Ma on wpływ na dobrą stabilność oraz sprawia, że moskitiera idealnie przylega do okiennej ramy. Moskitiery ramkowe dobrze przepuszczają światło. Najlepiej sprawdzą się w oknach, które otwieramy wyłącznie w celu wywietrzenia. Dodatkową zaletą jest możliwość zdemontowania moskitiery na okres jesienno-zimowy, przez co łatwiej utrzymać ją w czystości.

Balkonowa (drzwiowa)

Jak sama nazwa wskazuje ten typ moskitiery przeznaczony jest do zastosowania przy drzwiach balkonowych. Moskitiera balkonowa montowana jest na zawiasie, który przytwierdza się do futryny, ramy albo fasady. Dzięki temu, że moskitiera otwiera się tak samo, jak drzwi naszego balkonu, to w żaden sposób nie ogranicza nam swobodnego przejścia na taras. Niestety rozwiązanie to nie zawsze może być stosowane przy dużych przeszkleniach i drzwiach przesuwnych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi trzeci typ moskitiery do okien, czyli osłona przesuwna.

Przesuwna

To rozwiązanie stosowane przy wielkogabarytowych drzwiach podnoszono-przesuwnych HST czy uchylno-przesuwnych PSK. Z powodzeniem ten typ moskitiery do okien można zamontować również do ochrony dużych drzwi wejściowych PVC albo balkonowych. Moskitiera przesuwna osadzona jest na prowadnicach i przesuwa się na boki, dlatego nie zajmuje dodatkowej przestrzeni podczas otwierania. Należy zaznaczyć, że przesunięcie ramy z siatką odbywa się płynnie, zatem przy otwieraniu nie potrzeba używać siły. Podobnie jak przy moskitierze ramkowej, moskitierę przesuwną można łatwo zdemontować na zimę.

Plisowana

Współczesne trendy w budownictwie propagują stosowanie coraz większych przeszkleń, stąd moskitiery plisowane wydają się być niezastąpionym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zamontowano duże okna. Dlaczego? Moskitiery plisowane składają się w harmonijkę, dzięki czemu po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Natomiast po rozłożeniu osiągają szerokość nawet 380 cm. Można je przesuwać w prawo lub lewo albo, w przypadku większych szerokości, z obu stron. Olbrzymią zaletę stanowi to, że montowane są w świetle stolarki, więc nie wchodzą w kolizję z osłonami przeciwsłonecznymi i nie wymagają zachowania dystansu jak moskitiery przesuwne. Wszystkie moskitiery z naszej oferty można dopasować kolorystycznie do okien. Siatki dostępne są w kolorze szarym lub czarnym. Bogata oferta moskitier pozwala dostosować odpowiednie rozwiązania do każdego typu stolarki.

Moskitiera plisowana w Patio HST.
Moskitiera plisowana zamontowana w drzwiach podnoszono-przesuwnych Patio HST.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS