Łączniki i poszerzenia do systemów 82 mm

Akcesoria kompatybilne z systemami: Wood Look, ALU LOOK, MSline+ oraz MS evolution [82].

Łącznik rurowo-komorowy o zmiennym kącie łączenia, ze wzmocnieniem.

Łączniki

Mini biały   

Symbol: NP8110

Łącznik mini biały.

Opis: Profil PVC, którego grubość wynosi 2 mm. Dzięki temu elementowi można połączyć ze sobą dwa okna albo okno oraz balkon. Łącznik dostępny jest jedynie w kolorze białym.

Grzybkowy

Symbol: NP019

Łącznik grzybkowy.

Opis: Profil PVC, który pozwala na połączenie dwóch okien albo okna z balkonem. Grubość elementu wynosi 2,5 mm. Tego rodzaju łącznik można wykorzystywać w celu połączenia okien o typowych wymiarach – takich, które nie wymagają stosowania dodatkowych, bardziej zaawansowanych komponentów zapewniających konstrukcji odpowiednią sztywność. Łącznik dopasować można do dowolnego koloru okleiny – występuje on w parze dostosowanej kolorystycznie do wewnętrznej, jak również zewnętrznej części okna.

20 mm ze wzmocnieniem

Symbol: NP8120

Łącznik 20 mm ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC ze stalowym wzmocnieniem. Element ten przeznaczony jest do łączenia konstrukcji o stosunkowo niedużych wymiarach. Tworzy on jedną płaszczyznę z ramą okna. Wykorzystanie wzmocnienia zapewnia konstrukcji właściwą sztywność.

20 mm dylatacyjny ze wzmocnieniem

Symbol: NP8170

Łącznik 20 mm dylatacyjny ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC ze stalowym wzmocnieniem. Dzięki niemu można łączyć konstrukcje o dużej szerokości, złożone z kilku okien. Element ten należy stosować w przypadku łączenia okien, których szerokość przekracza 6 m.

Kość

Symbol: NP8140

Łącznik kość.

Łącznik kość.

Opis: Profil stalowy w osłonie PVC, który umożliwia łączenie okien mających duże wymiary. W przypadku takich konstrukcji ważnym czynnikiem obciążającym jest oddziaływanie wiatru. Należy pamiętać o tym, że łącznik kość musi być przymocowany do budynku. Element ten nie tworzy jednej płaszczyzny z oknem (wystaje o 35 mm od strony wewnętrznej lub zewnętrznej). Stosowanie tego komponentu jest niezbędne w przypadku łączenia drzwi z sąsiednimi przeszkleniami.

90° ze wzmocnieniem

Symbol: NP010

Łącznik 90 ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC przeznaczony do łączenia okien narożnych pod kątem 90°. Dzięki obecności stalowego wzmocnienia zapewnia on konstrukcji odpowiednią sztywność. Ze względu na to, że w przypadku łączenia otwieranych okien może nastąpić kolizja skrzydeł, warto zastosować nie tylko łącznik, ale i poszerzenia o szerokości wynoszącej co najmniej 30 mm.

Rurowo-komorowy o zmiennym kącie łączenia, ze wzmocnieniem

Symbol: NP8160

Łącznik rurowo-komorowy o zmiennym kącie łączenia, ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC, dzięki któremu można łączyć konstrukcje okienne pod wybranym kątem z zakresu od 90° do 180°. Takie rozwiązanie umożliwia zabudowę okien w wykuszach, co cieszy się coraz większą popularnością. Profil wzmocniony jest za pomocą aluminium.

Poszerzenie ościeżnicy

10 mm
(głębokość 82 mm)

Symbol: NP8200

30 mm ze wzmocnieniem (głębokość 82 mm)

Symbol: NP8300

50 mm ze wzmocnieniem (głębokość 82 mm)

Symbol: NP8500

Poszerzenia ościeżnicy: 10 mm, 30 mm ze wzmocnieniem oraz 50 mm ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC, który służy do poszerzania ramy okiennej. Zwykle wykorzystuje się go w celu zmiany szerokości całkowitej. Niekiedy stosuje się go również po to, by zmienić głębokość konstrukcji.

150 mm ze wzmocnieniem
(głębokość 82 mm)

Symbol: NP8700

Poszerzenie ościeżnicy 150 mm ze wzmocnieniem (głębokość 82 mm).

Opis: Profil, który pozwala na zmianę szerokości ramy. Czasami wykorzystuje się go także w celu zmiany głębokości konstrukcji. Element ten stosuje się m.in. podczas montażu rolet nadokiennych zewnętrznych pod zabudowę styropianową (rolet hybrydowych), jak również rolet z widoczną skrzynką od zewnątrz (rolet zewnętrznych).

120 mm z jednym wzmocnieniem
(głębokość 55 mm)

Symbol: NP328

Poszerzenie ościeżnicy 120 mm z jednym wzmocnieniem.

Opis: Poszerzenie podprogowe, który wykorzystuje się w celu wykonania montażu ramy okiennej, jeśli posadzka nie została jeszcze wykończona. W takim przypadku okno musi zostać odpowiednio podparte, aby nie uległo odkształceniu. Poszerzenie może zostać docięte wzdłużnie, jednak tylko do wysokości komór (32-35 mm, 61-64 mm oraz 83-86 mm). Element ten występuje jedynie w kolorze białym.

150 mm z jednym wzmocnieniem
(głębokość 62 mm)

Symbol: NP8280

Poszerzenie ościeżnicy 150 mm z jednym wzmocnieniem.

Opis: Poszerzenie podprogowe, który wykorzystuje się w celu wykonania montażu ramy okiennej, jeśli posadzka nie została jeszcze wykończona. W takim przypadku okno musi zostać odpowiednio podparte, aby nie uległo odkształceniu. Poszerzenie może zostać docięte wzdłużnie, jednak tylko do wysokości komór (37-40 mm, 73-76 mm oraz 108-111 mm). Element ten występuje jedynie w kolorze białym.

Profil usztywniający ze stalą 60x40x3

Symbol: NP071

Profil usztywniający ze stalą 60x40x3.

Opis: Profil stalowy w osłonie PVC, którego grubość wynosi 3 mm. Element ten stosuje się w celu wzmocnienia okien charakteryzujących się dużymi wymiarami. Nie tworzy jednej płaszczyzny z oknem (wystaje od zewnętrznej strony o 75 mm).

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS