Łączniki i poszerzenia do systemów 73 mm

Łącznik rurowo-komorowy o zmiennym kącie łączenia, ze wzmocnieniem.

Łączniki

Mini biały

Symbol: NP011

Łącznik mini biały.

Opis: Wąski profil PVC, dzięki któremu można połączyć dwa okna lub okno oraz balkon. Łącznik dostępny jest jedynie w kolorze białym.

Grzybkowy

Symbol: NP019

Łącznik grzybkowy.

Opis: Wąski profil PVC przeznaczony do łączenia dwóch okien, jak również okna oraz balkonu. Element ten wykorzystuje się w przypadku okien o standardowych rozmiarach – czyli takich, które nie wymagają stosowania dodatkowych, bardziej zaawansowanych rozwiązań, zapewniających odpowiednią sztywność. Łącznik występuje w parze dostosowanej kolorystycznie do zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony okna.

20 mm ze wzmocnieniem

Symbol: NP012

Łącznik 20 mm ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC ze wzmocnieniem, który stosuje się do łączenia konstrukcji okiennych o stosunkowo niedużych rozmiarach. Nie wychodzi on poza ramę okna – tworzy z nią jedną płaszczyznę. Wykorzystanie wzmocnienia zapewnia konstrukcji właściwą sztywność.

Dylatacyjny ze wzmocnieniem

Symbol: NP013

Łącznik dylatacyjny ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC ze wzmocnieniem. Element ten wykorzystuje się do łączenia szerokich konstrukcji, które składają się z kilku okien. Jego budowa umożliwia prawidłowe funkcjonowanie skrzydeł. Wzmocnienie korzystnie wpływa na sztywność konstrukcji.

Kość

Symbol: NP014

Łącznik kość.

Opis: Profil PVC ze wzmocnieniem. Wykorzystuje się go w celu łączenia konstrukcji charakteryzujących się dużymi wymiarami. W przypadku takich okien ważnym czynnikiem obciążającym jest oddziaływanie wiatru. Łącznik musi być przymocowany do budynku, bez względu na to, jakie okna łączy. Tylko wtedy może pełnić swoją funkcję we właściwy sposób. Łącznik kość wymagany jest w przypadku łączenia drzwi z sąsiednimi przeszkleniami.

Kątowy 135°

Symbol: 416240       

Łącznik kątowy.

Opis: Profil PVC ze wzmocnieniem. Umożliwia on montowanie konstrukcji okiennych, które są łączone pod kątem 135°. Przy jego użyciu możliwa jest zabudowa okien w wykuszach. Dzięki temu budynek prezentuje się bardzo ciekawie.

90° ze wzmocnieniem

Symbol: NP010

Łącznik 90 ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC ze wzmocnieniem. Umożliwia on połączenie okien narożnych pod kątem 90°. Warto podkreślić, że w przypadku łączenia okien otwieranych może nastąpić kolizja skrzydeł. Ze względu na to należy wziąć pod uwagę nie tylko zastosowanie łącznika, ale i poszerzenia, którego szerokość wynosi co najmniej 30 mm.

Rurowo-komorowy o zmiennym kącie łączenia, ze wzmocnieniem

Symbol: NP016

Łącznik rurowo-komorowy o zmiennym kącie łączenia, ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC ze wzmocnieniem. Umożliwia on montowanie konstrukcji okiennych, które są łączone pod dowolnym kątem z zakresu od 90° do 180°. Zastosowanie tego elementu pozwala na zabudowę okien w wykuszach.

Poszerzenie ościeżnicy

12 mm

Symbol: NP112

Poszerzenie ościeżnicy 12 mm.

30 mm ze wzmocnieniem

Symbol: NP130

Poszerzenie ościeżnicy 30 mm ze wzmocnieniem.

50 mm ze wzmocnieniem

Symbol: NP150

Poszerzenie ościeżnicy 50 mm ze wzmocnieniem.

Opis: Profil PVC, który łączy się z ramą okienną. Wykonuje się to w celu zmiany szerokości całkowitej. Niekiedy w taki sposób reguluje się także głębokość konstrukcji.

120 mm z jednym wzmocnieniem (głębokość 55 mm)

Symbol: NP328

Poszerzenie ościeżnicy 120 mm z jednym wzmocnieniem (głębokość 55 mm).

Opis: Poszerzenie podprogowe, które wykorzystuje się w celu zamontowania ramy okiennej, jeśli podłoga w pomieszczeniu nie została jeszcze wykończona. W takiej sytuacji okno należy podeprzeć za pomocą odpowiedniego poszerzenia. W innym przypadku mogą pojawić się odkształcenia konstrukcji. Poszerzenie NP328 może zostać docięte wzdłużnie, do wysokości komór (32-35 mm, 61-64 mm, 83-86 mm).

150 mm z jednym wzmocnieniem (głębokość 62 mm)

Symbol: NP828

Poszerzenie ościeżnicy 150 mm z jednym wzmocnieniem (głębokość 62 mm).

Opis: Profil, który montuje się do dolnej części okien balkonowych. Dzięki niemu można wyeliminować trwałe odkształcenie progowych części ościeżnic. Poszerzenie umożliwia osadzenie ramy okiennej w taki sposób, by znajdowała się ona na tej samej wysokości co posadzka, która zostanie wykończona w późniejszym etapie prac budowlanych. Element ten zapobiega utracie własności funkcjonalnych przez konstrukcję okienną. Poszerzenie NP828 może zostać docięte wzdłużnie, do wysokości komór (37-40 mm, 73-76 mm, 108-111 mm).

Profil usztywniający ze stalą 60x40x3

Symbol: NP071

Profil usztywniający ze stalą 60x40x3.

Opis: Profil PVC ze wzmocnieniem. Stosuje się go w celu poprawy sztywności konstrukcji cechujących się dużymi wymiarami.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS