Kontaktrony – czy warto je montować?

Wygląd i funkcjonalność to nie jedyne aspekty, na które należy zwrócić uwagę wybierając stolarkę okienną. Przynajmniej równie ważne jest bezpieczeństwo. A je znacznie może podnieść instalacja drobnego elementu dodatkowego – kontaktronu.

Spis treści:

Czym są kontaktrony?

Kontaktrony to niewielkie, proste, ale niezwykle skuteczne i efektywne uzupełnienie domowego systemu zabezpieczeń. Są to montowane w oknach lub drzwiach czujniki magnetyczne, instalowane między skrzydłem a ramą. Zbudowane są tylko z dwóch elementów: magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Niepożądane otwarcie bądź uchylenie okna sprawia, że obwód elektromagnetyczny zostaje przerwany. W tym momencie kontaktron prześle sygnał do uruchomienia w budynku systemu alarmowego.

Kontaktrony do okien

Czemu warto zainstalować kontaktrony?

Kontaktrony do okien są oferowane najczęściej jako opcja dodatkowa za niewielką dopłatą. Na bezpieczeństwie nie warto jednak oszczędzać, gdyż drobny jednorazowy wydatek może uchronić nas w przyszłości przed znacznymi stratami.

Mimo swojego niewielkiego rozmiaru i prostej budowy, kontaktrony w znaczącym zakresie podnoszą bezpieczeństwo i stanowią istotny element domowego systemu zabezpieczeń. Montuje się je w sposób całkowicie niewidoczny dla oka, a także niewykrywalny dla potencjalnego włamywacza.

Niewątpliwą zaletą kontaktronów jest to, że chronią przed włamaniem zanim w ogóle do niego dojdzie. Dzięki swojej budowie mogą uruchomić system alarmowy nim intruz w ogóle dostanie się do środka. Wystarczy, że okno czy drzwi zostaną uchylone, a przerwanie obwodu elektromagnetycznego kontaktronu uruchomi system alarmowy.

Jeśli więc zależy nam na bezpieczeństwie, kontaktrony – wraz z innymi elementami wyposażenia nowoczesnej stolarki okiennej, takimi jak okucia z pakietem zabezpieczeń oraz szyby antywłamaniowe – stanowią dodatek, obok którego nie można przejść obojętnie.

Kontaktrony okienne

Kontaktrony w oknach MS

Niedawno w produktach MS więcej niż OKNA zaczęliśmy stosować nowy rodzaj kontaktronów – model MC740 firmy Alarmtech. W tym modelu zarówno kontaktron, jak i magnes, zostały zamknięte w estetycznej, płaskiej obudowie, co pozwoliło na zmianę sposobu ich montażu. Odtąd kontaktrony okienne z magnesami przyklejane są do powierzchni profili, a istniejące otwory na wkręty można wykorzystać do ich serwisowej wymiany.

Kontaktrony magnetyczne są dostępne w trzech kolorach: białym, brązowym oraz czarnym, co pozwala dopasować je do barwy wybranego profilu okna.

Zobacz pięć sposobów na zabezpieczenie domu podczas wyjazdu

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS