Jak udekorować okna na święta?

Gdy za oknem skrzypi mróz, a biały puch pokrywa krzewy i drzewa, atmosfera w domu nabiera rumieńców. Budzi się w nas duch świąt, w kuchni pachnie pierniczkami i herbatą z imbirem, pojawia się choinka, a na stołach stroiki. Tylko te okna… jak wykonać świąteczną dekorację okien? Mamy na to kilka pomysłów.

Spis treści:

Spray imitujący śnieg

To prosty i szybki sposób na wykonanie dekoracji okna. Takie aerozole są łatwo dostępne i nawet dziecko jest w stanie stworzyć nimi zdobienie. Pomocne mogą być szablony wycięte z papieru – w tym wypadku ważna jest precyzja, ponieważ na szybie widoczny będzie każdy szczegół. Można także przyłożyć do okna gałązki świerkowe i spryskać je, by uzyskać kształt imitujący choinkę.

Inną, równie twórczą metodą, jest wydrapywanka. Wystarczy spryskać taflę szkła sztucznym śniegiem, a następnie pędzelkami i patyczkami higienicznymi „wydrapać” dekorację.

Biały marker i korektor

To rozwiązanie dla tych, którzy mają pewniejszą rękę i odrobinę talentu – ta metoda wybacza mniej błędów, ponieważ trudniej je usunąć. Tu szyba staje się naszym brystolem, a biały marker… niech rysuje, co mu się tylko podoba, tworząc zimowe dekoracje na okno. Ten sposób daje nam dużą swobodę, a jednocześnie pozwala zachować detale i skupić się na szczegółach. Można w ten sposób narysować nie tylko Mikołaja i zaprzęg reniferów, ale również całą wioskę elfów 😉

Taka biała dekoracja będzie pięknie kontrastować np. z ciemnymi framugami okien ALU LOOK w kolorze Antracyt Satin, które stworzą piękną ramę dla tego zimowego obrazu.

Świąteczne girlandy w oknach.

Bombki i lampeczki

Pozwalają zachować nam spójność z innymi elementami dekoracji w naszym domu. Jeśli na choince wieszamy naturalne ozdoby, w oknie sprawdzą się suszone plastry pomarańczy, cytryn i grapefruitów. Jeśli dodatkowo na karniszach zawiesimy lampeczki i zrobimy z nich kurtynę, suszone owoce stworzą klimatyczne i pachnące witraże.

Jako ozdoby bożonarodzeniowe na okno sprawdzą się również te ręcznie wykonane z papieru – np. duże gwiazdy 3D wycięte ze sklejonych papierowych woreczków śniadaniowych. Taka dekoracja będzie dobrze współgrać z oknami Wood Look z okleiną drewnopodobną w kolorze TURNER OAK.

Suszone pomarańcze.

Wyklejanki

Są chyba najbardziej dostępnym rozwiązaniem, bo kto nie ma w domu białych kartek papieru i waty? Tu również ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nakładając na siebie wycięte elementy, można stopniować ich przejrzystość. Jeśli się je odpowiednio podświetli, np. ozdabiając lampeczkami jakiś krzew przed domem, widok we wnętrzu będzie rozczulający. Taka dekoracja okna na Boże Narodzenie przypadnie do gustu każdemu domownikowi oraz przechodniom.

Girlandy i wianki

To dekoracje, które nie tylko ozdobią wnętrze, ale – dzięki wykonaniu z żywych gałązek świerkowych – sprawią, że dom będzie pachniał lasem.

Tu przydadzą się zdolności manualne, ponieważ trzeba się nieco natrudzić nad zawieszeniem girlandy czy zrobieniem stroików, ale zielone gałązki dodatkowo przystrojone lampeczkami stworzą przemiły klimat świąt.

Zawieszone w oknie świąteczne wianki.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS