Feng shui – praktyka urządzania wnętrz

Wśród wiodących trenów na rynku wnętrzarskim coraz bardziej doceniany jest japoński styl. Charakteryzuje się on harmonią, spokojem, praktycznością i poszanowaniem dla zasad feng shui. Czym owo feng shui jest i jak urządzić wnętrze według jego praw?

Spis treści:

Feng shui

Feng shui to japońska praktyka planowania przestrzeni w taki sposób by była jak najbardziej zgodna z naturą. Dosłownie „feng shui” oznacza wiatr i wodę. Są to symbole niewidzialności i nieuchwytności. A nadrzędnym celem tej azjatyckiej praktyki jest kierowanie przepływem pozytywnej energii zwanej chi, tak by była dla domowników jak najkorzystniejsza. Woda ją przyciąga i kumuluje, a wiatr rozprowadza. Jak zatem urządzić wnętrze aby było zgodne z naturą a tym samym doskonale nam się w nim funkcjonowało?

Jest kilka zasad, które należy zastosować, jednak pierwsza i najważniejsza to zastosowanie minimalizmu, symetrii i okrągłych kształtów. Zastosowanie tych wytycznych sprawi, że wnętrze będzie harmonijne i przestrzenne.

Bardzo ważna jest również uporządkowana przestrzeń. Feng shui nie lubi chaosu i bałaganu. Dlatego tak istotne jest uprzątnięcie powierzchni mieszkania z niepotrzebnych rzeczy.

Kolejną zalecaną wg zasad feng shui praktyką jest wietrzenie pomieszczeń. Wpuszczenie świeżego powietrza powoduje ruch energii chi. Poza wspomnianymi technikami dobrze jest otaczać się naturą oraz jej kolorami. Naturalne dodatki, ozdoby oraz bogata roślinność sprawią, że wnętrze będzie harmonijne.

Siatka ba gua

Coraz częściej domownicy sięgają po siatkę ba gua. To praktyka, której również nadrzędną zasadą jest swobodny i harmonijny przepływ energii.

Siatka ba gua to starożytna mapa energetyczna składająca się z 9 równych części przedstawiających różne dziedziny/sery życia. Nakłada się ją na plan mieszkania aby móc zidentyfikować obszary życia, które wymagają kluczowych zmian i poprawy. Ba gua jest siostrą feng shui, która doprowadza do naszego domu dobrą energię chi odpowiedzialną za nasze zdrowie, relacje z innymi, sprawy finansowe itd. Jednak w myśl japońskich zasad urządzania pomieszczeń, im mniej w nich niepotrzebnych mebli i zepsutych lub nieużywanych przedmiotów tym lepiej.

Okna

Ważnym aspektem są okna. Te powinny być jak największe i najlepiej niczym nie zasłonięte. A skoro tak, to dobrze by były minimalistyczne, eleganckie i funkcjonalne. A takie z pewnością są okna FORMA od renomowanego producenta MS więcej niż OKNA. Okna wpuszczają do wnętrza światło słoneczne, a co za tym idzie i jego energię. Poza tym umożliwiają wietrzenie mieszkania, dlatego najlepiej by nie były niczym zastawione a otwierani ich było nieograniczone.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS