Postaw na ekologię – rozwiązania dla domów EKO

Obecnie coraz baczniej zwraca się uwagę na to, jak i gdzie żyjemy. Dbamy o naszą dietę, rozsądnie układamy jadłospis, uprawiamy sporty i produktywnie spędzamy czas wolny od pracy. Zaczynamy też dbać o środowisko. Wiele kroków już w tym temacie poczyniliśmy. Jeździmy ekologicznymi samochodami i unikamy zaśmiecania terenu. Ale jak stworzyć ekologiczny dom?

Spis treści:

Dom ekologiczny – czyli jaki?

Najprościej rzecz ujmując ekologiczny dom, jest to budynek przyjazny środowisku. Począwszy od jego projektu, poprzez świadome użycie materiałów budowlanych, zagospodarowanie otaczającej go przestrzeni, po zachowania ludzi, którzy go użytkują. Ideą takiego domu jest to, by był maksymalnie przyjazny otoczeniu, a tym samym całej naszej planecie. Ważne więc, by pozostawiał jak najmniejszy ślad węglowy, tj. emitował mało spalin i zużywał ograniczoną ilość energii.

dom ekologiczny

Zachowania domowników a wpływ na środowisko

Wszystko zaczyna się od idei. Jeśli inwestorzy decydują się na budowę EKOdomu, można spodziewać się, że ich zachowania również będą prośrodowiskowe. Jednak nie każdego stać na wybudowanie takiego domu od podstaw. Można zatem zmienić zachowania i w miarę możliwości zmodyfikować obecny budynek, tak by jak najbardziej sprzyjał środowisku.

W ekologicznym domu nie ma miejsca na przypadkowość. Każda rzecz, sprzęt, zachowanie jest przemyślane i podlega pewnym zasadom użytkowania. Nawet śmieci. Są rzetelnie segregowane, a z odpadów BIO (odkładanych oczywiście do osobnego pojemnika) produkuje się kompost, który następnie pełni funkcję nawozu do roślin rosnących w otoczeniu domu. Nie ma też mowy o marnowaniu wody.

Nie inaczej jest ze sprzętami i artykułami AGD. W domu ekologicznym powinny być one energooszczędne. W końcu chodzi o to, aby dom produkował i zużywał jak najmniej energii. Nie ma tu miejsca na przypadkowe oświetlenie lub zbędne zapalanie światła w porach dnia, które tego nie wymagają.

dom eko

Energooszczędne okna

W końcu w ekologicznym domu znajdują się energooszczędne okna, które doskonale doświetlają pomieszczenia, a także dbają o niskie straty ciepła. Dzięki temu potrzeba mniej energii do ogrzania wnętrz. Mało tego. Energooszczędne okna, za sprawą dwukomorowych wkładów szybowych oraz zastosowaniu specjalnych folii, pozwalają maksymalizować zysk energetyczny z promieniowania słonecznego (co określa współczynnik „g”). To znaczy, że dostarczają nam darmowego ogrzewania z promieni słonecznych. Takie konstrukcje, z doskonałymi parametrami i szybami SUPERtermo 0,5 znajdziemy w ofercie MS więcej niż OKNA.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS