Drewniana stolarka ze Słupska na amerykańskich salonach

Stolarka drewniana produkowana przez firmę MS Okna i Drzwi ze Słupska trafia do ekskluzywnych posiadłości na terenie Stanów Zjednoczonych. Drewniane konstrukcje docenione zostały nawet przez branżowe czasopismo Architectural Digest. Wszystko dzięki współpracy z firmą Worldwide Windows and Doors, w której za pion techniczny odpowiada Krzysztof Medyna, przedsiębiorca działający na amerykańskim rynku

Posiadłość z drewnianymi oknami doceniona

Współpraca z Krzysztofem Medyną w zakresie realizacji stolarki drewnianej trwa już ponad 20 lat. Pierwsze okna, do domów w Stanach Zjednoczonych, wyprodukowano około 2000 roku. Był to okres, w którym MS Okna i Drzwi dopiero startowało z produkcją, ale mimo tego podejmowało się wymagających zamówień zza oceanu. Jednym z takich zleceń było wyprodukowanie okien do luksusowej posiadłości w miejscowości Greenwich w stanie Connecticut. W 2003 roku, w wyniku współpracy Krzysztofa Medyny i MS Okna i Drzwi w willi przy Field Point Circle zamontowano elegancką stolarkę drewnianą. Trzy lata później realizacja została wyróżniona przez popularne czasopismo branżowe Architectural Digest. Na okładce ukazało się zdjęcie zrobione w jednym z pomieszczeń willi, z którego przez drewniane okna widać łódki pływające cieśniną Long Island. W środku wydania opublikowano obszerny artykuł na temat stylowej posiadłości. Całość projektu zakładała montaż okien drewnianych wykonanych z drewna meranti odpornego na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. W oknach zastosowano szklenie trzyszybowe, a na wewnętrznej szybie użyto ozdoby w postaci naklejonej taśmy ołowianej. W efekcie można to porównać do naklejonych na szybę szprosów. W posiadłości zamontowano m. in. dwunastometrowe drewniane drzwi podnoszono-przesuwne HS otwierane na boki. Cała konstrukcja podzielona została na cztery równe części, a szyby ozdobiono siatką ołowianych taśm. Majstersztyk konstrukcyjny polegał na tym, żeby po całkowitym rozsunięciu środkowych skrzydeł, linie ołowianych taśm licowały się ze sobą i tworzyły harmonijny układ. Z racji tego, że posiadłość położona jest blisko wody, w oknach zastosowano okucia kryte ze specjalną powłoką E-look, która odznacza się wysoką odpornością na stężenie soli w powietrzu.

Krzysztof Medyna.
Krzysztof Medyna w Worldwide Windows and Doors odpowiedzialny jest za pion techniczny. Z MS Okna i Drzwi współpracuje już ponad 20 lat. W wolnych chwilach pasjonuje się jazzem.
Willa z oknami drewnianymi wykonanymi z drewna meranti.
Luksusowa posiadłość przy Field Point Circle w Greenwich, w której zamontowano stolarkę drewnianą.

Meadowcroft Lane Residence w Greenwich

MS Okna i Drzwi może również pochwalić się innymi realizacjami stolarki drewnianej, którą produkowano do ekskluzywnych nieruchomości na terenie USA. Na wyróżnienie zasługuje z całą pewnością posiadłość Meadowcroft Lane Residence z 2010 roku. Inwestycja zakładała montaż 110 okien z drewna meranti, 23 sztuki drzwi typu FD, aluminiowe moskitiery ramkowe, a także drewniane moskitiery drzwiowe. Za koncepcję architektoniczną rezydencji odpowiedzialny był zespół projektantów z Wadia Associates.

Rezydencja z oknami drewnianymi z drewna meranti.
Posiadłość Meadowcroft Lane Residence w Greenwich.

Lattington Residence w Nowym Jorku

Kolejną realizacją, o której warto wspomnieć jest Lattington Residence położona w Nowym Jorku. To posiadłość zaprojektowana przez Kaehler/Moore Architects. W budynku zamontowano 57 okien (w tym okna typu Casement, czyli otwierane na zewnątrz), 6 okien narożnych, a także drzwi typu FD (otwierane do wewnątrz i na zewnątrz), drzwi podnoszono-przesuwne w schemacie C i A oraz aluminiowe moskitiery ramkowe i drewniane moskitiery przesuwne. Do produkcji okien i drzwi użyto ciemnoczerwonego drewna meranti. Więcej zdjęć luksusowych willi i posiadłości z drewnianą stolarką prezentujemy w galerii. Zapraszamy do oglądania.

Budynek z drewnianymi oknami, drzwiami podnoszono-przesuwnymi oraz oknami narożnymi.
Willa Lattington Residence w Nowym Jorku.
Posiadłość Lake Avenue w pobliżu Greenwich, w której zamontowano drewnianą stolarkę z MS Okna i Drzwi. Willę zaprojektował Dinyar Wadia (Wadia Associates). Architekt podczas projektowania kładzie nacisk na dbałość o szczegóły, wyjątkowe wykonanie oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS