Dlaczego warto zainwestować w osłony przeciwsłoneczne?

Lato jest porą roku uwielbianą przez większość z nas. Jednak wysokie temperatury w pomieszczeniach, w których przebywamy, pracujemy albo śpimy są niepożądane. Osłony przeciwsłoneczne chronią nas przed słońcem, ale nie tylko. Odpowiemy na pytanie, dlaczego warto w nie zainwestować.

Jakie korzyści dają nam osłony przeciwsłoneczne?

Pierwszą i najważniejszą korzyścią, jaką dają nam osłony zewnętrzne, jest skuteczna ochrona przed słońcem. Zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem, co daje nieoceniony komfort przebywania we wnętrzach. Co za tym idzie, nie trzeba inwestować, np. w kosztowną klimatyzację czy wentylatory. Tym samym opłacać wysokich rachunków za prąd. Rolety chronią nas nie tylko latem. Zapewnią nam również dodatkową izolację przed zimnem w okresie jesienno-zimowym. Opuszczona roleta zabezpiecza przed dostaniem się zimnego powietrza z zewnątrz. Dodatkowo osłony przeciwsłoneczne strzegą naszej prywatności. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć natarczywych spojrzeń sąsiadów. Jeśli okna naszego domu albo mieszkania skierowane są w stronę głośnej dzielnicy, to warto rozważyć montaż zewnętrznych osłon. W kwestii ochrony przeciwsłonecznej możemy wybierać między roletami a żaluzjami fasadowymi. O tym, co przemawia na korzyść jednych i drugich, piszemy w kolejnych akapitach.

Rolety zewnętrzne – zalety

Rolety zewnętrzne more Solutions wykonane są z trwałych komponentów, co stanowi o ich solidnej konstrukcji. Warto nadmienić, że po obu stronach lameli, które wykonane są z ekologicznie czystego aluminium wypełnionego pianką poliuretanową, występują przetłoczenia. To wszystko sprawia, że konstrukcja jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Prawidłowego funkcjonowania rolety nie zakłóci nawet wiatr osiągający prędkość 113 km/h. Podczas słonecznych dni, kiedy roleta opuszczona jest w dół, blokuje dostęp promieni słonecznych do wnętrza. Nie można zapomnieć również o ochronie prywatności, to także jedna z ważnych funkcji rolet. Dbają o kameralność i są niezastąpione w przypadku ciekawskiego zerkania sąsiadów do naszych okien. Poza tym, świetnie izolują od hałasów. Zaplanować montaż rolet powinny osoby, których okna wychodzą w stronę głośnej ulicy. Co więcej, szeroki wachlarz kolorystyczny daje możliwość perfekcyjnego dobrania przesłony do koloru stolarki. Alternatywą dla osłon przeciwsłonecznych mogą być również nowoczesne żaluzje fasadowe mSun.

Przeczytaj także, jak wyczyścić rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe.

Rolety zewnętrzne w nowoczesnym budynku.
Rolety zewnętrzne more Solutions częściowo lub całkowicie zaciągnięte stanowią barierę przed promieniami słońca. Przesłony zapewniają komfortowe chwile podczas upalnych dni, w czasie oglądania telewizji czy pracy.

Żaluzje fasadowe – zalety

Żaluzje fasadowe dają nam możliwość dowolnego ułożenia lameli i ich pełną regulację. Ta funkcja może przemawiać na korzyść żaluzji, ponieważ przy rolecie mamy jedynie możliwość całkowitego zasłonięcia lub odsłonięcia okien. W nowoczesnym budownictwie wciąż utrzymuje się trend na zastosowanie dużych przeszkleń. Sprawia to, że część naszych domowych pomieszczeń narażona jest na dużą ekspozycję słoneczną. W takim wypadku warto przemyśleć montaż żaluzji fasadowych, zwłaszcza na przeszkleniach w salonie, pokojach dziennych – wszędzie tam, gdzie chcemy kontrolować dostęp światła. Warto nadmienić, że żaluzje fasadowe tworzą barierę termiczną przed szybą okienną. Spowalniają tym samym wymianę ciepła między oknem a wnętrzem. Takie działanie zabezpiecza pomieszczenia przed przegrzaniem i obniża temperaturę nawet o 10°C, przy 35°C na zewnątrz.

Żaluzje fasadowe umożliwiające kontrolę nad słońcem.
Dzięki regulacji lameli żaluzji fasadowych mSun możemy kontrolować światło wpadające do wnętrz. Żaluzje fasadowe dają większe możliwości aranżacyjne niż rolety.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS