Styl cottagecore – wiejsko, sielsko i przytulnie

Cottagecore to trend, który można określić mianem tęsknoty za przytulnością. W dobie wszechobecnej prostoty i surowej nowoczesności coraz więcej zwolenników zyskuje styl wiejski, nieco chaotyczny, ale nad wyraz przytulny, tzw. cottagecore. Jak stworzyć tak ciepłe wnętrze w epoce zimnego betonu? Podpowiadamy.

Spis treści:

Styl cottagecore – z czym to się je?

Hasło „cottagecore” powinno głównie kojarzyć się z ciepłem. To przytulny styl, który nie stroni od starych mebli z tzw. duszą, bogato zdobionych dodatków, przytulnych koców i poduszek z miłą w dotyku fakturą.

Cottagecore, to wnętrza z dużą ilością lnu, wzorzystej porcelany lub fajansu, drewna nadgryzionego czasem. Charakteryzuje się mnogością kwiatów i ziół – zarówno świeżych, jak i suszonych. W domu w takim stylu na pewno znajdzie się miejsce na rodzinne pamiątki, firany i zasłony. Obecne są kredensy z zastawami, a także różne bibeloty stojące w zasięgu oka.

Wiejski domek w stylu cottagecore z widokiem na zimową polanę.

Dodatki i meble

Wchodząc do takiego domu, z pewnością będziemy czuć się przytulnie i bezpiecznie. Taką atmosferę tworzą stare, pozornie nieskompletowane meble. Dlatego duży drewniany stół z rzeźbionymi nogami, przy którym zawsze będzie miejsce na rodzinne obiady, każdemu będzie kojarzył się ciepło i przytulnie.

Kwieciste lub kraciaste tapety, poszewki na poduszki, ciepłe koce i narzuty to must have. Kolorowe dywany, przygaszone światła płynące z lamp i kinkietów z ozdobnymi abażurami z pewnością sprawią, że każdy gość będzie czuł się komfortowo odwiedzając takie wnętrze.

Zastawa cottagecore.

Przydomowy ogród

Ponieważ duże znaczenie w kreowaniu takiego stylu ma ogród, warto zadbać i o niego. Kto nie chciałby wypoczywać w zaczarowanym, sielskim i cichym przydomowym zakątku, w którym nieśmiało chowa się słoneczne światło? W którym wieczorami pod starodrzewem budzą się świetliki, a zapach maciejki koi do snu po ciężkim dniu? Można się rozmarzyć, gdy wyobrazimy sobie jeszcze huśtawkę na gałęzi. Mała altana schowana gdzieś między kwitnącymi krzewami dopełni sielskiej atmosfery. Jakże miło byłoby wyglądać przez okno na taki cichy ogród.

Okna i drzwi

W stylu cottagecore unika się dużych przeszkleń. Tu nastrój budują mniejsze okna, często ze szprosami, a nawet ozdobnymi okiennicami. Zdecydowanie w ten styl wpiszą się okna drewniane lub z okleiną drewnopodobną takie jak Wood Look z oferty MS. Fani tego trendu często decydują się na rozwiązania nieoczywiste kolorystycznie, dodatkowo łącząc je z drzwiami w tym samym odcieniu.

Okna są dla domu tym, czym rama dla obrazu. Dlatego dopełniają koncepcję wystroju i nadają mu całokształt. Warto na etapie projektowania zdecydować się na konkretny styl, by od początku tworzyć spójną całość. W ofercie MS więcej niż OKNA znajdują się takie rozwiązania, które z pewnością wpiszą się w styl tego przytulnego, rustykalnego chaosu. Różne rodzaje szprosów, okna drewniane lub te z okleiną drewnopodobną w bogatej kolorystyce, z pewnością zadowolą najbardziej wymagających klientów.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS