Wpuść jesień do swojego domu

Każda pora roku ma swoje dobre strony. Jesień również. Zamiast skupiać się na tej ponurej i chłodnej, warto zauważyć i zainspirować się jej mocnymi stronami. A do tych z pewnością należy piękna paleta barw, przyjemny zapach suchych liści i nastrojowe wieczory. Aby w pełni cieszyć się złotą jesienią, można ją wpuścić do naszych domów. Wystarczy zmiana dodatków, a poczujemy jej romantyczny nastrój.

Kolory jesieni

Złoto, pomarańcz, brąz, żółcienie i przydymione zielenie – to barwy, które kojarzą się z piękną polską, złotą jesienią. Aby stworzyć wnętrze inspirowane tą porą roku, nie trzeba przemalowywać ścian, wystarczy kolorystyczna zmiana dodatków, aby poczuć ten wyjątkowy klimat. Jak to zrobić? Poszewki na poduszki, koc, zasłony – to elementy, które z łatwością można wymienić. Ich zmiana nie wiąże się z wysokim nakładem finansowym, a może diametralnie wpłynąć na nastrój panujący w domu.

Jeśli decydujemy się na taką zmianę, warto wprowadzić więcej niż jeden kolor. Karmelowe zasłony, beżowe poduszki ze złoceniami oraz inne np. ciemnozielone, które przełamią nudę, rudy koc, stworzą nam piękną bazę do szaleństw z dodatkami.

Dodatki

A tych jesień oferuje bez liku. Jej najbardziej rozpoznawalnym atrybutem z pewnością jest dynia i kolorowe liście. Można z nich stworzyć naprawdę gustowne i eleganckie dekoracje. Dynie, wcale nie muszą być w oczywistym kolorze. Są odmiany dyń dekoracyjnych, które są wybarwione na różne odcienie zieleni, a nawet bieli. Aby nadać im charakteru i nieprzypadkowości, można uzewnętrznić się artystycznie i pomalować dynię np. złotą farbą. Z kolei liście można oprawić w ramkach. Dobrym pomysłem może okazać się zmiana zawartości obecnych ram, taka zmiana z pewnością wpuści do wnętrza nieco świeżości. Liście również można pomalować wspomnianą farbą, aby nadać spójności z pozostałymi elementami dekoracji.

Światło

Dla jesieni, poza barwami charakterystyczne jest również ciepłe światło. To właśnie na jesień najpiękniejsza jest golden hour, która tak subtelnie wydobywa kolory lasu. Aby uchwycić te niezwykle ciepłe promienie we wnętrzu, można obniżyć źródło światła z górnego sufitowego na takie, które będzie znajdowało się poniżej linii naszego wzroku. Taki zabieg sprawi, że nasz wzrok ni będzie się tak męczył, a oświetlenie będzie bardziej intymne i przyjemne.

W tym zestawianiu nie może oczywiście zabraknąć świec i latarenek. Ustawione na oknie będą nostalgicznie odbijać światło od szyb, powodując tym samym piękne refleksy w całym pomieszczeniu.

Dekoracje okna

Obecnie odchodzi się od zdobienia okiennych szyb. Okna są na tyle reprezentatywnym elementem naszego domu, że warto, aby stały w nim dekoracje oddające ducha wnętrza. Lampy z efektownym abażurem z pewnością odnajdą się w tej roli. Dobrze jeśli będą się one zgrywały kolorystycznie z okleiną okienną, aby nie wprowadzać zbędnego chaosu.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS