Wnętrze w nowojorskim stylu

Nowy Jork to miasto kontrastów. Znajdziemy w nim zarówno mieszanki kulturowe, jak i stylowe. Począwszy od prostego, fabrycznego stylu loftowego rodem z Brooklynu, po elegancki, pełen kunsztu styl nowojorski charakterystyczny dla bogatego, górnego Manhattanu. To właśnie on staje się coraz popularniejszy również w Europie. Jak urządzić dom w nowojorskim stylu?

Spis treści:

Charakterystyka stylu nowojorskiego

Styl nowojorski jest bardzo mieszanym stylem, ale ma swoje dominujące cechy. Charakterystyczne są dla niego solidnie wykończone meble oraz neutralne barwy, które podkreślają wysoką jakość dodatków. To przede wszystkim połączenie neutralnych kolorów z jasnymi akcentami. Warto zastosować kontrastujące kolory ścian, takie jak biel, szarość lub beż, a nawet czerń, które pozwolą na wkomponowanie kolorowych elementów dekoracyjnych, takich jak poduszki, narzuty czy obrazy. W nowojorskim wnętrzu będzie przestronnie, elegancko, gustownie, wygodnie, ale i dość wytrawnie i luksusowo. Połączenie glamour i hampton oraz loftowy luz to najlepsze określenie dla stylu nowojorskiego.

Przemysłowy pazur loftu doskonale łączy się z elegancją stylu Hampton. Odpowiedzią na taka mieszankę może być właśnie styl nowojorski, który spina kontrastujące ze sobą miejskie nurty wnętrzarskie.

Dodatki w stylu nowojorskim

Styl nowojorski nie lubi ograniczeń. Jest niewymuszony. Dlatego ciężko mu narzucić konkretny kierunek. Wnętrze ma opowiadać o domowniku. Dlatego nowojorski styl jest uszyty na miarę właściciela. Nie zabraknie w nim elementów związanych ze wspomnieniami, podróżami i pasjami. Doskonale sprawdzą się w nim pamiątki z dalekich podróży, jak i wyeksponowane przyrządy użytku codziennego związane z muzyką czy uprawianym sportem np. kij do golfa czy rakieta tenisowa zawieszona w widocznym miejscu na ścianie.

Charakterystyczne dla nowojorskiego wnętrza są komplety wypoczynkowe w stylu chesterfield. To pikowane kanapy i sofy, często w kolorze brązu, granatu lub butelkowej zieleni. Towarzyszą im pokaźnych rozmiarów, robiące wrażenie dzieła sztuki, które na myśl przywodzą gabinet rodem z Upper East Side. Wybierając ten styl, warto zdecydować się na meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra, które nadadzą pomieszczeniu eleganckiego charakteru. Stylowe fotele lub sofy w połączeniu z prostymi stolikami i regałami dodadzą pomieszczeniu charakterystycznego dla Nowego Jorku stylu.

Stolarka okienna

Jakość i solidność wykonania tyczą się nie tylko mebli, ale i całej stolarki, również drzwiowej i okiennej. Tu nie ma mowy o przypadkowości.

Zarówno podłogi, drzwi, jak i okna muszą być wykonane z największą starannością, spełniając przy tym najwyższe wymagania zamożnej klienteli.

Takie okna można zakupić u sprawdzonego producenta takiego jak MS więcej niż OKNA. Najwyższa jakość, różnorodność oraz bogata oferta kolorystyczna spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Warto podkreślić wagę, jaką przykłada się do wystroju okien. W stylu nowojorskim unika się ich zasłaniania. Przykłada się za to szczególną staranność do tego, by kompozycje dekoracyjne na oknie wyglądały schludnie i elegancko. Często parapety są puste lub ewentualnie pojawiają się bogato zdobione ramki, piękne wazony i okazałe lampy lub świeczniki.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS