Najnowsza technologia zgrzewania V-Perfect

Zgrzewanie V-Perfect.

Sposób zgrzewania naroży wpływa zarówno na walory estetyczne okna, jak i na funkcjonalność konstrukcji. Tradycyjna metoda łączenia profili wiąże się z m.in. z koniecznością usuwania wypływki. Najnowsza technologia V-Perfect umożliwia uzyskanie gładko wykończonego miejsca zgrzewania, które przez lata zachowuje swój nienaganny wygląd.

Tradycyjny sposób zgrzewania profili PVC

Wadę tradycyjnego sposobu łączenia naroży stanowi konieczność usuwania wypływki, czyli nadmiaru materiału wypływającego podczas procesu zgrzewania profili. W miejscu łączenia zgrzewanych elementów – po pozbyciu się naddatku – nie ma okleiny. W związku z tym, w obszarze spajania, widoczny jest profil. Aby pozbyć się tego kosmetycznego defektu, stosuje się specjalne mazaki w kolorze zbliżonym do koloru okleiny. Niestety, nie są one idealnym rozwiązaniem i po pewnym czasie zaczynają się ścierać. Dodatkowo, taka metoda łączenia profili sprawia, że naroża szybciej się brudzą. Wynika to z konieczności usuwania wypływki poprzez frezowanie. Czynność ta skutkuje pojawieniem się niewidocznych gołym okiem porów, do których przedostają się zanieczyszczenia. W porównaniu z tradycyjną metodą łączenia profili PVC, znacznie lepszą opcją jest stosowanie robotów Graf Synergy SL4-FF EVO, umożliwiających bezwypływkowe zgrzewanie naroży.

Efekt zgrzewania przedstawiają poniższe zdjęcia.

Zgrzew V-Perfect w oknie z okleiną Concrete.
Okno w okleinie Concrete zgrzane metodą V-Perfect.
Zgrzew V-Perfect w oknie w kolorze Turner Oak.
Okno w okleinie Turner Oak zgrzane metodą V-Perfect.

Zgrzewanie bezwypływkowe – zalety

Zgrzewanie profili przy użyciu robotów Graf Synergy SL4-FF EVO umożliwia uzyskanie delikatnego rowka V-Perfect. Stosowanie tej metody bezwypływkowej powoduje, że z obszaru spajania nie wypływa nadmiar materiału. W miejscu łączenia dwóch elementów zagniata się folię. Pozwala to zamaskować drobne nierówności profili oraz zapewnić odpowiednią estetykę także przy cienkich, delikatnych okleinach. Wykorzystanie tej metody umożliwia również częściowe zamaskowanie efektu błyszczenia się folii w obszarze zgrzewu. Korzystanie ze zgrzewania bezwypływkowego sprawia, że narożnik ramy lub skrzydła jest gładko wykończony. Bez wątpienia ma to pozytywny wpływ na walory estetyczne okna. Warto również wspomnieć o tym, że technologia V-Perfect korzystnie wpływa na szczelność konstrukcji. Ze względu na liczne zalety roboty Graf Synergy SL4-FF EVO stosuje się w produkcji okien dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA.

Okno FORMA zgrzane metodą V-Perfect.
Okno FORMA w okleinie Grey aluminium smooth zgrzane metodą V-Perfect.

Technologia V-Perfect w MS więcej niż OKNA

Zgrzewanie bezwypływkowe to jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych, stosowanych w fabryce MS więcej niż OKNA. Do łączenia naroży wykorzystuje się roboty Graf Synergy SL4-FF EVO. Czterogłowicowa zgrzewarka umożliwia bezwypływkowe spajanie ram oraz skrzydeł. Proces ten nie wymaga korzystania z dodatkowego urządzenia – czyszczarki. Dzięki temu, że nie trzeba wykonywać dodatkowej obróbki mechanicznej, efektem pracy robota jest gotowy element okna. Poza tym wykorzystywane jest także tradycyjne zgrzewanie z oczyszczaniem na „V” (dotyczy ono białych profili).

Okno MSline+ zgrzane metodą tradycyjną.
Białe okno MSline+ zgrzane metodą tradycyjną z oczyszczaniem na „V”.

Proces zgrzewania robotów Graf Synergy SL4-FF EVO przedstawia film:

Tradycyjne zgrzewanie w nowoczesnym wydaniu

Proces zgrzewania w MS więcej niż OKNA realizowany jest nie tylko przy użyciu robotów Graf Synergy SL4-FF EVO. Park maszynowy uzupełniono o dwie nowoczesne linie zgrzewająco-czyszczące – TURBO T-DRIVE oraz TURBO S-LINE. Warto podkreślić, że MS więcej niż OKNA jest pierwszą firmą posiadającą maszynę Stürtz w konfiguracji T-DRIVE. Obie linie realizują proces łączenia profili w technologii tradycyjnej, czyli z wypływką. Co ważne, oczyszczarki OpticTwinStar oraz 4MX są wyposażone w specjalne noże „V”, które, zamiast standardowego na rynku szerokiego nacięcia, pozostawiają delikatny rowek z zaokrąglonymi krawędziami. Linię TURBO T-DRIVE przedstawiają poniższe zdjęcia.

Stürtz TURBO T-DRIVE.
Linia Stürtz TURBO T-DRIVE.
Źródło: Facebook Stürtz Polska.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS