Najnowsza technologia zgrzewania V-Perfect

Metoda umożliwiająca bezwypływkowe łączenie narożników okien PVC.

Sposób zgrzewania naroży wpływa zarówno na walory estetyczne okna, jak i na funkcjonalność konstrukcji. Tradycyjna metoda łączenia profili wiąże się z m.in. z koniecznością usuwania wypływki. Najnowsza technologia V-Perfect umożliwia uzyskanie gładko wykończonego miejsca zgrzewania, które przez lata zachowuje swój nienaganny wygląd.

Tradycyjny sposób zgrzewania profili PVC

Wadę tradycyjnego sposobu łączenia naroży stanowi konieczność usuwania wypływki, czyli nadmiaru materiału wypływającego podczas procesu zgrzewania profili. W miejscu łączenia zgrzewanych elementów – po pozbyciu się naddatku – nie ma okleiny. W związku z tym, w obszarze spajania, widoczny jest profil. Aby pozbyć się tego kosmetycznego defektu, stosuje się specjalne mazaki w kolorze zbliżonym do koloru okleiny. Niestety, nie są one idealnym rozwiązaniem i po pewnym czasie zaczynają się ścierać. Dodatkowo, taka metoda łączenia profili sprawia, że naroża szybciej się brudzą. Wynika to z konieczności usuwania wypływki poprzez frezowanie. Czynność ta skutkuje pojawieniem się niewidocznych gołym okiem porów, do których przedostają się zanieczyszczenia. W porównaniu z tradycyjną metodą łączenia profili PVC, znacznie lepszą opcją jest stosowanie robotów Graf Synergy SL4-FF EVO, umożliwiających bezwypływkowe zgrzewanie naroży.

Zgrzewanie bezwypływkowe – zalety

Zgrzewanie profili przy użyciu robotów Graf Synergy SL4-FF EVO może być realizowane na dwa sposoby – „na płasko” oraz z delikatnym rowkiem V-Perfect. Pierwszy z wymienionych wariantów cieszy się większą popularnością, natomiast drugi jest standardem przy spajaniu drzwi oraz Patio HST. Podczas zgrzewania profili metodą bezwypływkową z obszaru łączenia nie wypływa nadmiar materiału. W przypadku technologii V-Perfect, w miejscu łączenia dwóch elementów, zagniata się folię. Pozwala to zamaskować drobne nierówności profili oraz zapewnić odpowiednią estetykę przy cienkich, delikatnych foliach. Wykorzystanie tej metody umożliwia również częściowe zamaskowanie efektu błyszczenia się okleiny w obszarze zgrzewu. Zgrzewanie „na płasko” świetnie sprawdza się przy okleinach Woodec (Alpine, Turner Oak czy Concrete). W przypadku cienkich oklein, takich jak np. Winchester XA, znacznie lepsze rezultaty osiąga się przy zastosowaniu metody V-Perfect. Korzystanie ze zgrzewania bezwypływkowego sprawia, że narożnik ramy lub skrzydła jest gładko wykończony. Bez wątpienia ma to pozytywny wpływ na walory estetyczne okna. Warto również wspomnieć o tym, że taki sposób łączenia profili korzystnie wpływa na szczelność konstrukcji. Ze względu na liczne zalety roboty Graf Synergy SL4-FF EVO stosuje się w produkcji okien dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA.

Okno FORMA Viso zgrzane metodą "na płasko".
Okno FORMA Viso w okleinie Grey cedar zgrzane metodą „na płasko”.
Okno FORMA zgrzane metodą V-Perfect.
Okno FORMA w okleinie Grey aluminium smooth zgrzane metodą V-Perfect.

Technologia V-Perfect w MS więcej niż OKNA

Zgrzewanie bezwypływkowe to jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych, stosowanych w fabryce MS więcej niż OKNA. Do łączenia naroży wykorzystuje się roboty Graf Synergy SL4-FF EVO. Czterogłowicowa zgrzewarka umożliwia bezwypływkowe spajanie ram oraz skrzydeł. Proces ten nie wymaga korzystania z dodatkowego urządzenia – czyszczarki. Dzięki temu, że nie trzeba wykonywać dodatkowej obróbki mechanicznej, efektem pracy robota jest gotowy element okna. W MS więcej niż OKNA standardowo profile zgrzewane są metodą V-Perfect, a w przypadku niektórych folii istnieje możliwość wybrania opcji „na płasko”. Poza wspomnianymi sposobami łączenia profili wykorzystywane jest także tradycyjne zgrzewanie z oczyszczaniem na „V” (dotyczy ono białych profili i okien MSline).

Okno MSline+ zgrzane metodą tradycyjną.
Białe okno MSline+ zgrzane metodą tradycyjną z oczyszczaniem na „V”.

Proces zgrzewania robotów Graf Synergy SL4-FF EVO przedstawia film:

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS