Najnowsza technologia zgrzewania V-Perfect

Metoda umożliwiająca bezwypływkowe łączenie narożników okien PVC.

Sposób zgrzewania naroży wpływa zarówno na walory estetyczne okna, jak i na funkcjonalność konstrukcji. Tradycyjna metoda łączenia profili wiąże się z m.in. z koniecznością usuwania wypływki. Najnowsza technologia V-Perfect umożliwia uzyskanie gładko wykończonego miejsca zgrzewania, które przez lata zachowuje swój nienaganny wygląd.

Tradycyjny sposób zgrzewania profili PVC

Wadę tradycyjnego sposobu łączenia naroży stanowi konieczność usuwania wypływki, czyli nadmiaru materiału wypływającego podczas procesu zgrzewania profili. W miejscu łączenia zgrzewanych elementów – po pozbyciu się naddatku – nie ma okleiny. W związku z tym, w obszarze spajania, widoczny jest profil. Aby pozbyć się tego kosmetycznego defektu, stosuje się specjalne mazaki w kolorze zbliżonym do koloru okleiny.

Niestety, nie są one idealnym rozwiązaniem i po pewnym czasie zaczynają się ścierać. Dodatkowo, taka metoda łączenia profili sprawia, że naroża szybciej się brudzą. Wynika to z konieczności usuwania wypływki poprzez frezowanie. Czynność ta skutkuje pojawieniem się niewidocznych gołym okiem porów, do których przedostają się zanieczyszczenia.

W porównaniu z tradycyjną metodą łączenia profili PVC, znacznie lepszą opcją jest technologia V-Perfect, umożliwiająca bezwypływkowe zgrzewanie naroży.


Technologia
V-Perfect – zalety

Podczas zgrzewania profili metodą V-Perfect z obszaru łączenia nie wypływa nadmiar materiału. Co więcej, w miejscu spojenia dwóch elementów, zagniata się folię. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania mazaków. Korzystanie z tej technologii sprawia, że narożnik ramy lub skrzydła jest gładko wykończony. Bez wątpienia ma to pozytywny wpływ na walory estetyczne okna. Warto również wspomnieć o tym, że taki sposób łączenia profili korzystnie wpływa na szczelność konstrukcji. Ze względu na liczne zalety, technologia V-Perfect stosowana jest w produkcji okien dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA.


Technologia V-Perfect w MS więcej niż OKNA

Zgrzewanie profili metodą V-Perfect to jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych, stosowanych w fabryce MS więcej niż OKNA. Do łączenia naroży wykorzystuje się roboty Graf Synergy. Czterogłowicowa zgrzewarka umożliwia bezwypływkowe spajanie ram oraz skrzydeł. Proces ten nie wymaga korzystania z dodatkowego urządzenia – czyszczarki. Dzięki temu, że nie trzeba wykonywać dodatkowej obróbki mechanicznej, efektem pracy robota jest gotowy element okna.

Nowoczesny robot zgrzewający Graf Synergy.
Nowoczesny robot zgrzewający Graf Synergy.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS