Styl eklektyczny – domowy miszmasz, który tworzy atmosferę

Eklektyzm to sztuka łączenia różnych trendów i stylów. Metoda ta jest obecna zarówno w literaturze, sztuce, jak i architekturze. To bezpieczna forma wyrażania siebie, ponieważ nie ograniczają jej żadne ramy. Jak urządzić wnętrze w stylu eklektycznym, aby, mimo różnorodności, było spójne i dobrze się w nim wypoczywało? Oto kilka rozwiązań.

Spis treści:

Spójna różnorodność

To dość abstrakcyjne połączenie, ale w stylu eklektycznym właśnie o to chodzi. To trend bardzo nieoczywisty i dający pole do popisu. Idealny dla artystów, którzy, natchnieni różnymi nastrojami, lubią otaczać się konkretnymi przedmiotami. W stylu eklektycznym nie uda się jednak postawić na minimalizm, ponieważ króluje w nim umiarkowany przepych i różnorodność.

Wnętrze w stylu eklektycznym

Umiejętność dobrania dodatków

Wybór odpowiednich akcesoriów jest kluczowy, aby stworzyć interesujące wnętrza. Mimo dużej swobody i dowolności musimy znaleźć wspólny mianownik, który połączy pozornie niepasujące do siebie elementy wystroju. Może to być kolor, faktura lub materiał. Dla przykładu, obrazy i zdjęcia, które chcemy wyeksponować, powinny być ze sobą powiązane. Mogą to być wielkości ram lub ich kolor, wspólny motyw albo styl wykonania. Ważne jest wyczucie, które te elementy połączy, choć pozornie będą one wydawać się zupełnie różne.

Dom w stylu eklektycznym

Zmienność wystroju

Tworząc wnętrze w stylu eklektycznym, pozwalamy sobie na częste metamorfozy – w końcu nic nas nie ogranicza. Jeśli znudzą nam się dodatki, możemy je bez obaw wymienić na inne, ponieważ nie obowiązuje nas konkretny styl czy trend. To wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią modyfikować charakter pomieszczeń. Kilka nowych elementów potrafi zmienić nastrój i klimat wnętrza.

Styl eklektyczny

Okna do domu w stylu eklektycznym

Aranżacja okien to element, który najłatwiej nam zmienić, jeśli mówimy o wystroju wnętrz. Jeśli stolarkę dobrano w neutralnej kolorystyce, ogranicza nas tylko fantazja. Wybór zasłon, firan, dekoracji okiennych oraz roślin jest tak ogromny, że wręcz nieograniczony.

Dlatego na etapie budowy domu warto wybrać okna o neutralnym odcieniu, np. białe lub drewnopodobne z oferty MS więcej niż OKNA, które nie będą ograniczać nas podczas urządzania wnętrza.

Więcej informacji znajdziesz u naszych partnerów.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS