Okucia do okien aluminiowych z rowkiem 16 mm

Okucia to elementy, które w znacznym stopniu decydują o funkcjonalności konstrukcji. W oknach Premium 86 znajdują się komponenty Siegenia TITAN AF w wersji przeznaczonej do stolarki aluminiowej. Od systemu stosowanego w oknach PVC różnią się one m.in. budową dolnego narożnika oraz zaczepu uchyłu..

Elementy okuć Siegenia TITAN AF do okien aluminiowych

W standardowym wyposażeniu okien Premium 86 znajdują się następujące elementy:

 • Rygle KoPiBo

Grzybki KoPiBo to podstawowe komponenty okuć Siegenia TITAN AF przeznaczonych do okien aluminiowych z rowkiem 16 mm. Występują one w elementach przymocowanych do skrzydła. Ich automatyczna regulacja zapewnia płynną współpracę z zaczepami niezależnie od zmiany pogody. Dzięki temu zaryglowywanie i odryglowywanie okna przebiega bezproblemowo.

Ruchomy, obrotowy rygiel antywłamaniowy KoPiBo.
 • Zaczep uchyłu z najazdami

Jednym z elementów wyróżniających okucia Siegenia TITAN AF do okien aluminiowych jest dolny zaczep. Stabilnie przytrzymuje on rygiel – zarówno wtedy, kiedy klamka znajduje się w położeniu zamkniętym, jak i w momencie gdy skrzydło jest uchylone. Specjalne najazdy współpracują z rolką będącą elementem dolnego narożnika.

Zaczep uchyłu z najazdami do okien aluminiowych z rowkiem okuciowym 16 mm.
 • Dolny narożnik z rolką

Częścią dolnego narożnika jest rolka, która pełni funkcję podnośnika skrzydła. Dzięki niej skrzydło delikatnie się unosi (w momencie gdy rolka przetacza się po najazdach), co sprawia, że jego wprowadzenie do ramy wymaga znacznie mniejszego wysiłku. Obrotowy grzybek płynnie współpracuje z zaczepem uchyłu.

Dolny narożnik z rolką - element okuć Siegenia TITAN AF do okien aluminiowych z rowkiem 16 mm.
 • Stalowe zaczepy obwodowe

Zaczepy obwodowe to podstawowe elementy ramowe okuć. Współpracują one z ruchomymi grzybkami KoPiBo. Połączenie stali oraz tworzywa zapewnia niski współczynnik tarcia. Dzięki temu współpraca pomiędzy tymi komponentami a ryglami jest płynna i gwarantuje komfortowe użytkowanie okna.

Zaczep obwodowy do okien aluminiowych.
 • Mikrowentylacja

Standardowo w oknach aluminiowych z okuciami Siegenia TITAN AF znajduje się mikrowentylacja. Za niewielkie rozszczelnienie odpowiada narożnik w połączeniu ze specjalnym zaczepem. Aby skorzystać z tej funkcji, należy przekręcić klamkę w taki sposób, by znajdowała się pomiędzy pozycją uchyłu a pozycją „otwarte” (45° w górę od poziomu).

Zaczep mikrowentylacji.
 • Blokada nieprawidłowej obsługi klamki

Zabezpieczenie przed błędną obsługą klamki to element umiejscowiony w górnym narożniku skrzydła. Jego zastosowanie sprawia, że klamki nie da się przekręcić dopóki skrzydło nie znajdzie się w pełni w ramie. W przypadku próby dokonania tego przy otwartym lub uchylonym oknie napotyka się opór.

Blokada błędnej obsługi klamki.
 • Wspomaganie zamykania skrzydeł

Rozwórka z systemu Siegenia TITAN AF w oknach aluminiowych wspomaga zamykanie skrzydła, co znacznie ułatwia użytkowanie stolarki – zwłaszcza konstrukcji o dużej szerokości. Jej atutem jest m.in. zabezpieczenie, które chroni uchylone skrzydło przed niepożądanym zatrzaśnięciem.

Rozwórka do okien aluminiowych z okuciami Siegenia TITAN AF.
 • Zawiasy o nośności 130 kg

Standardowo w aluminiowych konstrukcjach z rowkiem okuciowym 16 mm znajdują się zawiasy o nośności 130 kg. Elementy te umożliwiają otwieranie oraz uchylanie skrzydeł okiennych.

Opcjonalne komponenty do okien aluminiowych

Wśród opcjonalnych komponentów dostępnych w oknach aluminiowych z rowkiem 16 mm znajdują się:

 • Ukryte zawiasy

Ukryte zawiasy są całkowicie schowane w przestrzeni pomiędzy ramą a skrzydłem. Korzystnie wpływają one zatem na estetykę konstrukcji. Co więcej, tego typu okucia ułatwiają dbanie o czystość stolarki. W porównaniu ze standardowymi zawiasami mają one również większą nośność – 150 kg.

Ukryte zawiasy w oknach aluminiowych.
 • Zaczepy antywłamaniowe

Zaczepy antywłamaniowe umożliwiają stworzenie konstrukcji o podwyższonej odporności na włamanie. Wykorzystanie stali w połączeniu z tworzywem gwarantuje płynną współpracę komponentów z ryglami KoPiBo.

Zaczep antywłamaniowy do okien aluminiowych.
 • Rozwórka ZIMA/LATO

Komponent umożliwiający zmianę wentylacji w zależności od pogody. Modyfikacja stopnia uchyłu odbywa się poprzez obrót ruchomego elementu. Dzięki temu zimą można zapewnić we wnętrzu odpowiednią ilość świeżego powietrza bez przeciągu.

Rozwórka ZIMA/LATO firmy Siegenia.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS