Okucia do okien aluminiowych z eurorowkiem

Wąskie profile wymagają stosowania specjalnych okuć. System ALU axxent PLUS jest dostosowany do konstrukcji aluminiowych z eurorowkiem, do których należą m.in. okna Premium 86 US. Modułowe rozwiązanie firmy Siegenia nie tylko usprawnia proces produkcji, ale i zapewnia komfortowe użytkowanie stolarki.

ALU axxent PLUS – standard wyposażenia

Okucia ALU axxent PLUS stosowane są w oknach aluminiowych Premium 86 US, czyli konstrukcjach z ukrytym skrzydłem. Standardowe wyposażenie obejmuje poniższe komponenty.

  • Stałe, nieobrotowe rygle

Komponenty te są częścią wszystkich elementów okuć obwiedniowych. Współpracują z zaczepami umiejscowionymi na ramie. Dzięki nim trudniej wyważyć skrzydło. Pełnią one zatem funkcję antywłamaniową.

Okucia ALU axxent PLUS - zaczep i rygiel.
  • Dolny zaczep z rolką

Funkcję podnośnika skrzydła w okuciach ALU axxent PLUS pełni zaczep przykręcony do dolnej części ramy. Specjalna rolka skutecznie ułatwia wprowadzanie skrzydła do ramy. Takie udogodnienie szczególnie docenią użytkownicy stolarki o dużej szerokości.

Dolny zaczep z rolką - element okuć okien aluminiowych.
  • Ukryte zawiasy

Ukryte zawiasy to standardowa – a zarazem jedyna – opcja w okuciach ALU axxent PLUS. Zapewniają one wyjątkową estetykę konstrukcji. Warto także wspomnieć o mniej wymagającej pielęgnacji okien niż ma to miejsce w przypadku stosowania standardowych, nawierzchniowych zawiasów. Nośność 150 kg to gwarancja bezpieczeństwa stolarki, jak również jej użytkowników.

Ukryte zawiasy i rozwórka w oknach aluminiowych z eurorowkiem.
  • Zaczepy obwodowe współpracujące z ryglami

Rygle znajdujące się w elementach przymocowanych do skrzydła współpracują z zaczepami przykręconymi do ramy. Komponenty te mają inną budowę niż zaczepy wykorzystywane do okien aluminiowych z rowkiem okuciowym 16 mm.

Opcjonalna wentylacja

W oknach aluminiowych, wyposażonych w okucia ALU axxent PLUS, można zastosować rozwórkę ZIMA/LATO. Ten niewielki element umożliwia regulację ilości świeżego powietrza, przedostającego się do pomieszczenia przez okno. Dzięki temu zimą skrzydło można uchylić w niewielkim stopniu. Zapewnia to niezbędną wentylację bez nieprzyjemnego przeciągu. Warto podkreślić, że zmiana wielkości uchyłu nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Rozwórka ZIMA/LATO firmy Siegenia.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS