Okucia do drzwi tarasowych

Okucia do drzwi tarasowych - zasuwnice.

Przeszklone konstrukcje o dużych rozmiarach cieszą się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Ich funkcjonalność zależy m.in. od zastosowanych akcesoriów. W MS więcej niż OKNA stosuje się różne okucia do drzwi tarasowych, co pozwala uzyskać rezultaty dopasowane do oczekiwań klientów.

Zasuwnica tarasowa sterowana kluczem lub klamką

Wśród rozwiązań stosowanych w drzwiach tarasowych produkcji MS więcej niż OKNA znajduje się zasuwnica tarasowa, sterowana kluczem albo klamką. Standardową opcję stanowi zasuwnica z jednym zamkiem i czterema grzybkami. Inne rozwiązanie to np. połączenie dwóch zamków oraz dwóch hako-bolców. Działanie zasuwnicy tarasowej polega na ryglowaniu skrzydła po stronie klamki. Sterowanie klamką oznacza, że uniesienie jej do góry skutkuje zaryglowaniem drzwi w kilku punktach. Blokada następuje natomiast po przekręceniu klucza we wkładce. Z kolei w przypadku sterowania kluczem jednoczesne zaryglowanie i zablokowanie drzwi następuje na skutek użycia klucza.

Okucia do drzwi tarasowych – zamek B-TV

Kolejna opcja, którą można zastosować w drzwiach tarasowych, to zamek B-TV sterowany klamką. Takie rozwiązanie pozwala na przeniesienie napędu przy użyciu dodatkowych elementów (narożnika, przedłużki). W tym przypadku ryglowanie odbywa się na zasadzie blokady okucia – wkładka blokuje kasetę zamka głównego. W przeciwieństwie do zasuwnicy tarasowej, w B-TV nie ma rygla zamka głównego. Dzięki okuwaniu drzwi przy użyciu zamka B-TV uzyskuje się konstrukcję o dużej szczelności.

Zastosowanie zasuwnicy 3PZ

Profile stosowane do produkcji drzwi tarasowych wykorzystuje się również do konstruowania drzwi balkonowych. W ich przypadku używa się zasuwnicy 3PZ. Element ten wygląda jak standardowa zasuwnica okienna. Różnica polega na obecności dodatkowej wkładki, która blokuje ruch okucia. W zasuwnicy 3PZ ryglowanie odbywa się na zasadzie blokady listwy napędowej. W przypadku tego sposobu okuwania można uzyskać nie tylko możliwość rozwierania drzwi, ale również ich uchylania.

Okucia do drzwi tarasowych – zawiasy

Istotnym elementem okuć drzwiowych są również zawiasy. W przypadku konstrukcji tarasowych otwieranych do środka można zastosować zawiasy okienne. Oprócz tego, dostępne są m.in. zawiasy BKV Solid 150, które montuje się w drzwiach otwieranych na zewnątrz. Kolejna opcja to zawiasy dowrębowe SFS. Rozwiązanie to korzystnie wpływa na estetykę konstrukcji.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS