Obróbka profili drzwiowych

Przekrój drzwi wejściowych.

Na funkcjonalność oraz właściwości drzwi wejściowych mają wpływ zarówno zastosowane materiały, jak i przebieg procesu produkcyjnego. Uzyskanie wysokiej jakości konstrukcji zapewniają m.in. kości zgrzewne oraz wykonywanie obróbek profili na centrum obróbczym CNC. Dzięki nim drzwi wejściowe dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA cechują się dużą sztywnością i dokładnością wykonania.

Obróbka stali na CNC

Obróbka profili wykorzystywanych do konstruowania drzwi wejściowych realizowana jest przy użyciu centrum obróbczego CNC. Procesy, dzięki którym powstają kieszenie pod zamki, wykonuje się na elementach ze wzmocnieniem stalowym. Co ważne, w MS więcej niż OKNA narzędzia chłodzone są za pomocą zimnego powietrza. Nie tylko wydłuża to ich żywotność, ale i korzystnie wpływa na jakość przeprowadzanych obróbek.

Wzmocnienie stalowe 3 mm

W skrzydłach profili drzwiowych znajdują się stalowe kształtowniki o wymiarach 60×40 mm, których grubość wynosi 3 mm. Dzięki nim konstrukcja charakteryzuje się właściwą sztywnością. Na wytrzymałość drzwi wejściowych z PVC korzystnie wpływa również obecność stalowego wzmocnienia zamkniętego w ramie (o grubości 2 mm).

Stalowe wzmocnienie w ramie drzwi.
Stalowe wzmocnienie w ramie drzwi.

Kości zgrzewne do profili drzwiowych

Odpowiednie parametry profili drzwiowych można uzyskać dzięki zastosowaniu kości zgrzewnych. Elementy te służą do wzmacniania naroży skrzydeł w trakcie procesu zgrzewania. Osadza się je we wzmocnieniu, by uzyskać lepszą wytrzymałość narożników. Takie rozwiązanie zwiększa bowiem powierzchnię zgrzewu. Co więcej, pozwala ono na zastosowanie dłuższego wzmocnienia. Dzięki kościom zgrzewnym stal ucina się pod kątem 45° i dochodzi ona do końca profilu.

Kości zgrzewne wykorzystywane podczas produkcji drzwi wejściowych.
Kości zgrzewne.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS