Nowoczesny dom – jeszcze bliżej natury

Moda zmienna jest. Można to zauważyć również na osiedlach domów jednorodzinnych. Branża architektoniczna przechodzi prawdziwy rozkwit, co widać po nowoczesnych bryłach budynków oraz wyglądzie ich kubatury, otoczenia oraz elewacji. Jak wygląda nowoczesny dom?

Niegdyś rozległe i można by powiedzieć skromne parterówki ustępują miejsca ekstrawaganckim lecz minimalistycznym budowlom o prostej kubaturze.

Mono kolorystyczne elewacje odchodzą do lamusa, a zastępują je fasady z łączonych materiałów i o stonowanej kolorystce, które coraz bardziej wpisują się w ascetyczny wręcz wygląd zewnętrzny.

Kubatura – prosto i efektownie

Kubatura budynków na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo się zmieniła. Widać to na osiedlach domów jednorodzinnych, na których wyraźnie odznaczają się różne trendy, jakie wiodły prym w konkretnych latach. Modne niegdyś niskie parterówki są już coraz rzadziej spotykane. Teraz młodzi inwestorzy szukają rozwiązań bardziej wysublimowanych wręcz ascetycznych, które charakteryzują się prostotą, klockowatą formą i co zaskakujące chęcią zbliżenia się do natury. Nowoczesne domy wręcz się na nią otwierają. Coraz rzadziej jednak na dokładnie i symetrycznie rozplanowane ogrody pełne krzewów róż, a częściej na dzikie łąki i lasy.

Elewacja – naturalnie

Elewacja to jeden z tych elementów, który może albo połączyć budynek z otoczeniem, albo zupełnie go z niego wyróżnić. Aktualnie nie jest modnym wybierać krzykliwe, wyróżniające się kolory elewacji. Obecne trendy kierują nas w stronę otaczającej natury. Wskazane jest połączenie materiałów takich jak kamień, szkło i drewno z tynkami w kolorach bliskich przyrodzie. doskonale sprawdzą się takie kolory jak brąz, szarość, ewentualnie odcienie bieli mające przypominać kolorem piętrzące się nad głowami chmury.

Szklane ściany – okno na świat

Przeszkalania zwłaszcza te duże to zdecydowanie coś, co jest znakiem rozpoznawczym architektury naszych czasów. Ogromne, szklane ściany, a nawet dachy, to sposób na połączenie wnętrza domu z przestrzenią wokół niego. Istnieją również takie rozwiązania jak drzwi tarasowe Patio HST77. Można je zamontować narożnie, a przez to, że nie posiadają słupka, to po ich otwarciu widok jest zupełnie niczym niezasłonięty.

To wyjątkowo designerskie rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie bliskość natury i komfort. Na uwagę zasługuje także próg. Jego wysokość została zminimalizowana wręcz do zera, co pozwala na licowanie posadzki wewnętrznej i zewnętrznej.

Więcej informacji na temat takich rozwiązań udziela doradcy firmy MS więcej niż OKNA.

Podsumowując, jeśli chcesz mieć modny dom, wpisujący się w najnowocześniejsze trendy, zbliż się do natury.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS