MS w sieci 2020

Zbiór artykułów dotyczących MS więcej niż OKNA.

Białe duże okna w salonie.

Co się kryje w szybie?

Ilość światła przedostającego się do pomieszczenia i termoizolacyjność – to przykładowe kwestie, na które wpływa szyba zastosowana w oknie. O budowie pakietu szybowego, jak również jego parametrach przeczytasz w artykule BudujemyDom.

Pod hasłem innowacji – MS podsumowuje 4DD

Nowoczesne technologie odgrywają w naszej codzienności coraz ważniejszą rolę. Innowacyjnych rozwiązań szukamy także podczas zakupu stolarki okiennej. W serwisie Pasywny Budynek znajdziesz informacje na temat 4 Design Days – wydarzenia, podczas którego przedstawiciele różnych branż prezentują najnowocześniejsze produkty.

Jak wybrać ciepłe okna?

O ciepłych oknach oraz zależności między rozmiarem konstrukcji a współczynnikiem przenikania ciepła przeczytasz na stronie Architektura&Biznes. W artykule znajdziesz również najistotniejsze zasady prawidłowego montażu.

Pytania o duże przeszklenia

Obecnie wielkogabarytowe przeszklenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Przed zakupem takich konstrukcji pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, wygody użytkowania, a także termoizolacyjności stolarki. Odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z dużymi oknami przeczytasz w serwisie Dobrzemieszkaj.pl.

Okna do domów z duszą

Powstawanie coraz nowocześniejszych budynków to niejedyny trend w budownictwie. Wiele osób decyduje się na tworzenie projektów stylizowanych na budynki tradycyjne. Nie oznacza to, że muszą one zrezygnować z zalet, jakie niesie za sobą wybór stolarki PVC. O konstrukcjach dopasowanych do starego budownictwa mówi artykuł na portalu HouseMarket.pl.

Duże przeszklenia z łatwiejszym montażem

Wydawać by się mogło, że zakup wielkogabarytowej stolarki okiennej wiąże się z utrudnionym transportem. Nic bardziej mylnego – Patio HST 76 można przewozić w częściach, a montażem zająć się dopiero u klienta. Więcej na ten temat dowiesz się ze strony Architektura&Biznes.

Schowaj się przed słońcem

Najskuteczniejszy sposób na uniknięcie nadmiernego nagrzewania się wnętrz latem to bez wątpienia zastosowanie osłon zewnętrznych. O zaletach rolet i żaluzji fasadowych przeczytasz w artykule Dobrzemieszkaj.pl.

Dom bez owadów

Jak zabezpieczyć się przed owadami w trakcie lata? Najlepiej zdecydować się na montaż solidnej moskitiery. Więcej informacji na temat wyboru odpowiedniego rozwiązania znajdziesz w serwisie oslony21.

Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne wpływają na wygląd budynku, a także bezpieczeństwo jego mieszkańców. Wśród godnych polecenia rozwiązań znajdują się konstrukcje aluminiowe, które wyróżniają się m.in. wytrzymałością oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Na portalu Dom dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi.

Okna jak z drewna

Funkcjonalność PVC i wygląd drewna – te określenia mogą dotyczyć jednego produktu. Drewnopodobne folie oraz technika łączenia profili pod kątem prostym sprawiają, że okna PVC przypominają konstrukcje drewniane. O możliwościach współczesnej stolarki przeczytasz na stronie Dobrzemieszkaj.pl.

Jak wybrać drzwi tarasowe?

Wybór drzwi tarasowych nie należy do najprostszych zadań. Przed zakupem tego typu konstrukcji warto z pewnością zwrócić uwagę m.in. na jej bezpieczeństwo, a także termoizolacyjność. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej stolarki znajdziesz w serwisie POiD.

Nowe przepisy dotyczące stolarki

Wymagania dotyczące termoizolacyjności okien i drzwi powodują, że stolarka montowana w nowym budownictwie musi charakteryzować się znacznie niższym współczynnikiem przenikania ciepła niż dawniej. Informacje na temat obowiązujących norm i dofinansowania na wymianę okien przedstawia artykuł na stronie OKNA I DRZWI.

Okna idealnie dopasowane do Twojego domu – czy to możliwe?

Współczesna stolarka daje mnóstwo możliwości. Szeroki wybór profili, oklein oraz okuć powoduje, że okna mogą być w pełni dopasowane do potrzeb ich użytkowników. Dodatkowe informacje znajdziesz na portalu Homebook.

Jakie szyby do okien są najlepsze?

Na co wpływają wkłady szybowe? Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje szklenia? To przykładowe pytania, na które odpowiada artykuł znajdujący się na stronie Homebook.

Okleiny okien PVC odporne na działanie promieni UV

Folie wykorzystywane w procesie okleinowania nie tylko wpływają na wygląd okien, ale również zabezpieczają profile przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. O właściwościach folii oraz stosowanych technologiach mówi artykuł w serwisie BudujemyDom.

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?

Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę z tego, że osłony zewnętrzne stanowią najskuteczniejsze rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się latem. Co jest lepszym wyborem – rolety czy żaluzje fasadowe? Na to pytanie odpowiada portal BudujemyDom.

Żaluzje fasadowe mSun

Żaluzje fasadowe należą do grupy osłon zewnętrznych dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA. Możliwości sterowania, jak również właściwości lameli przedstawia artykuł na stronie Architektura&Biznes.

Na czym polega technologia HFL?

Profile okienne standardowo łączy się ze sobą pod kątem 45°. W MS więcej niż OKNA powstała technologia pozwalająca na łączenie profili pod kątem prostym – od strony wewnętrznej, a także zewnętrznej. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule BudujemyDom.

System okien z przegrodą termiczną SLIM

Choć okna powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ich wygląd również ma znaczenie. Produkty SliM mogą z powodzeniem zastąpić profile stalowe, a tym samym sprawdzić się m.in. w nowoczesnym budownictwie. O zaletach tego rozwiązania przeczytasz na stronie BudujemyDom.

Czy powierzchnia okien wpływa na ich energooszczędność?

Powierzchnia okien ma wpływ na współczynnik przenikania ciepła. O tym, dlaczego stosunek powierzchni pakietu szybowego do powierzchni całego okna decyduje o wartości parametru Uw, dowiesz się z artykułu BudujemyDom.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS