Łazienka z oknem – aranżacja małej przestrzeni

Okno w łazience to prawdziwy skarb. Dodatkowa wentylacja i źródło naturalnego światła to funkcje, które w tak małej przestrzeni są na wagę złota. Jak zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by była funkcjonalna, stylowa i zachwycała każdego dnia?

Aranżując tak oszczędne w metry kwadratowe pomieszczenie, należy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że nie będzie ono klaustrofobiczne tylko dawało poczucie przestrzeni i lekkości.

Minimalizm

Małe pomieszczenia nie lubią przepychu. Niezależnie czy jest to pokój dzienny, kuchnie czy właśnie łazienka, małych przetrzęsieni nie należy obnażać mnogością kolorów, faktu czy dodatków. Małe pomieszczenia aby dawały poczucie przestrzennych, powinny by urządzone nad wyraz skromnie i minimalistycznie.

Poczucie przestrzeni

Aby wpuścić do takiego pomieszczenia nieco oddechu stosuje się nie tylko jasne kolory ale planuje się je tak by miały dostęp do wielu źródeł światła. Idealnie jeśli może być również dostęp do światła naturalnego. Dlatego łazienka z oknem jest tak bardzo pożądana przez inwestorów. Okno w łazience nie tylko jest źródłem naturalnego dziennego światła ale jest dodatkową formą wentylacji.

Praktyczne rozwiązania

Małe łazienki wymagają pomysłowych rozwiązań. Zamiast dużych mebli, warto postawić na podwieszane szafki, które nie zajmują podłogi. Półki nad wanną lub przy oknie mogą pomieścić kosmetyki, dodając jednocześnie uroku aranżacji. Bardzo cenne w budowaniu poczucia przestrzeni stają się lustra. Odbijające się w nich okno optycznie bardzo powiększa przestrzeń. A jeśli lustro jest na całą lub większa część przeciwległej do okna ściany to efekt dwukrotnie większej łazienki jest gwarantowany.

Detale

Rośliny to idealne uzupełnienie każdej przestrzeni. Małe doniczki z sukulentami zawsze znają dla siebie miejsce – nawet w małej przestrzeni. Szczegóły mają znaczenie! Jednak jeśli odciążamy przestrzeń z dodatków warto zadbać o jakość i design mebli i urządzeń które muszą znaleźć się w pomieszczeniu. W łazience zadbaj o ręczniki, mydelniczkę, lustro i ewentualny grzejnik, który nie tylko będzie spełniał swoją podstawową role ale będzie także ozdobą pomieszczenia.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS