Łącznik 90 stopni

Narożne konstrukcje okienne rozświetlają wnętrza w pełniejszym zakresie.

Łącznik 90 stopni.

Jednym z obecnych trendów architektonicznych jest umieszczanie we wnętrzach okien narożnych. Rozwiązanie to pozwala na przedostawanie się do pomieszczenia dużej ilości światła. Stworzenie konstrukcji o takiej budowie umożliwia łącznik 90 stopni. Element stosowany w produktach FORMA zapewnia przeszkleniom nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i właściwą wytrzymałość.

Łącznik 90 stopni Deceuninck.

Łącznik 90 stopni – jaką pełni funkcję?

Łącznik 90 stopni to profil, który wykorzystuje się w celu połączenia ram dwóch okien ustawionych względem siebie prostopadle. Musi on zatem charakteryzować się dużą sztywnością. Dzięki temu może zagwarantować konstrukcji odpowiednią wytrzymałość. Takim funkcjonowaniem cechuje się element wykorzystywany do łączenia ze sobą produktów z linii FORMA. W jego wnętrzu znajduje się stalowe wzmocnienie, które zapobiega uginaniu się okien pod wpływem działających na nie obciążeń.

Łącznik 90 stopni łączący ze sobą dwie ramy okienne.

Łącznik w oknach narożnych

Łącznik kątowy pozwala na konstruowanie okien narożnych, które aktualnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzięki nim budynek wygląda nowocześnie, a do wnętrz może przedostawać się duża ilość światła. Ma to pozytywny wpływ m.in. na samopoczucie mieszkańców. Oprócz tego, dobrze oświetlone pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne. Przeszklenia wykonywane z użyciem łącznika 90 stopni świetnie sprawdzają się w przypadku domostw znajdujących się w pięknej okolicy. Dzięki swojej konstrukcji otwierają one wnętrze na świat.

Geometryczny mostek termiczny.

Termika okien

Okna narożne mają wiele zalet, jednak przed ich zakupem warto mieć na uwadze kwestię termiki. W przypadku konstrukcji o takim kształcie powstaje geometryczny mostek termiczny. Oznacza to, że powierzchnia dostarczania ciepła jest wyraźnie mniejsza od powierzchni jego oddawania. Na skutek tego straty ciepła w narożniku są większe w porównaniu do standardowych okien.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS