Jak zaaranżować balkon?

Za oknem coraz cieplej. Wiosna niebawem zawita na dobre. Słońce przygrzewa coraz odważniej. Jednak nie każdy może cieszyć się tą porą roku we własnym ogrodzie. Dla tych, którzy nie mają własnego kawałka trawy, mamy kilka rozwiązań, jak zaaranżować balkon, by można było na nim spędzić miłe chwile.

Spis treści:

Strefa relaksu

Balkon nie musi być nudny. To przestrzeń, którą można zaadaptować do konkretnych potrzeb, ale także i upodobań. Często jest to strefa, gdzie domownicy lubią zaczerpnąć nieco świeżego powietrza i złapać trochę witaminy D z padających promieni słońca. Poza tym taka oaza jest doskonałą odskocznią od codzienności. Wystarczy wygodny fotel lub puf, kilka zielonych roślin i gotowe. Jeśli mamy więcej przestrzeni, możemy pokusić się o kawowy stolik, a jeśli mamy ograniczone możliwości metrażowe, możemy zainstalować stoliczek wiszący na barierkach.

Taka strefa relaksu z pewnością da wytchnienie w pracowite, słoneczne dni.

Kwietny ogródek

Dla fanów grzebania w ziemi, balkon również może być ciekawą odskocznią. Jest wiele rozwiązań, które umożliwiają stworzenie naprawdę imponującego ogrodu kwietnego właśnie na balkonie. Wystarczy rozeznać się w kierunkach świata i nasłonecznieniu, a następnie dobrać odpowiednie rośliny. Od pnących po wiszące. Można je postawić w różnego rodzaju piętrowych donicach lub zawiesić na poręczy – ogranicza nas wyobraźnia.

Ziołowa rabatka

Z kolei jeśli lubimy gotować i uwielbiamy smak i zapach świeżych ziół, balkon może okazać się pokaźnym ryneczkiem ze świeżymi ziołami. Pachnące, zielone i co najważniejsze – zawsze za oknem. Mięta, bazylia, rozmaryn, tymianek, oregano… różnego rodzaju cebule, a nawet sałaty czy truskawki to idealne rośliny jadalne do uprawy właśnie na balkonach. Można uprawiać je w mini szklarniach, specjalnych kaskadowych donicach lub tzw. modułowych ogrodach domowych. Do tego są przeznaczone specjalne „meble”, służące do uprawy roślin w małych przestrzeniach.

Najważniejsze jest okno

Jednak żaden balkon nie będzie cieszył oka, jeśli będzie się krył za zaniedbanymi i nieszczelnymi oknami. Niezależnie, ile wysiłku włożymy w jego aranżację, to właśnie okna zasługują na szczególną uwagę. To przez nie wchodzimy i wychodzimy, przez co są cały czas eksploatowane i narażone na usterkę i dużo większe zużycie niż pozostałe okna w domu. Dlatego ważne jest, aby wybrać okno balkonowe od solidnego producenta np. od MS więcej niż OKNA. Wysoka jakość wykonania oraz szeroki wachlarz kolorystyczny umożliwiają realizację zleceń nawet dla najbardziej wymagających Klientów.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS