Jak oszczędzić na ogrzewaniu?

W budownictwie energooszczędnym ważne są nie tylko dobre okna i ocieplenie budynku. Aby skutecznie dbać o bilans energetyczny swojego domu należy zastanowić się nad rozwiązaniem problemu przegrzewania pomieszczeń podczas upałów i zastosowaniem odpowiednio dobranej osłony przeciwsłonecznej.

Okna z niskim współczynnikiem przenikania ciepła

Jednym z kluczowych elementów, który może wpłynąć na oszczędność energii w twoim domu, są okna. Zainwestowanie w okna z niskim współczynnikiem przenikania, pomoże zatrzymać straty ciepła związane z przenikaniem zimna do wnętrza domu.

Pamiętaj: wybierając okna, zwróć uwagę na ich właściwości izolacyjne, które pomogą utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach, w sezonie jesienno-zimowym.

Wysoki współczynnik przepuszczalności energii słonecznej szyby

Wykorzystanie energii słonecznej do dogrzewania pomieszczeń może znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Dlatego warto zrobić rozeznanie na rynku okien podczas budowy domu i wziąć pod uwagę te z wysokim współczynnikiem przepuszczalności energii słonecznej szyby. Takie okna pozwalają na lepsze wykorzystanie energii słonecznej, przekształcając ją w ciepło, które naturalnie ogrzewa wnętrze domu.

Regulacja okien

Przed nadejściem zimy należy wyregulować okna. Aby to zrobić, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu, ponieważ sprawdzi on stan uszczelek oraz poprawnie wykona regulację docisku okucia okna. To zapobiegnie stratom ciepła poprawiając tym samym komfort termiczny w domu. Istotne jest także to, by nie powstawały mostki termiczne, które często są powodem skraplającej się pary wodnej na oknie. To prowadzi do wysokiej wilgotności w domu, a od tego już tylko krok do pojawienia się pleśni.

W sezonie jesienno-zimowym oszczędzanie energii staje się priorytetem. Działając zgodnie z powyższymi wskazówkami, nie tylko obniżysz swoje rachunki, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska. Nie zapominaj również o regularnych przeglądach i konserwacji systemów grzewczych i wentylacyjnych, aby działały sprawnie i efektywnie. Dzięki tym prostym krokom możesz cieszyć się ciepłym i komfortowym wnętrzem swojego domu.

Więcej informacji znajdziesz w salonach sprzedaży MS więcej niż OKNA.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS