Kolory 2021. Co będzie modne?

Amerykański Instytut Pantone co roku wybiera kolor, który wyznacza trendy oraz inspiruje architektów i projektantów. Rok 2021 będzie należał do duetu szarego z żółtym.

Pantone wybrał dwa kolory

Pantone Color Instytute to światowy specjalista w zakresie kolorów. Specjaliści instytutu, co roku zapraszają zespół ekspertów zajmujący się standaryzacją kolorów, żeby na tajnych spotkaniach wybrać dominującą barwę. W tym roku na podium stanęło dwóch zwycięzców: szary Ultimate Grey i żółty Illuminating. Wybór zdaje się być uzasadniony pandemią koronawirusa, która stała się tematem numer jeden i zdominowała wszystkie dziedziny życia. Stonowana szarość pokazuje, z jak trudną sytuacją przyszło nam się zmierzyć. Z drugiej strony przywodzi na myśl ciche skały i kamienie, które symbolizują wieczność, siłę i moc. Z kolei żółty, to kolor nadziei, energii oraz optymizmu, bo przecież po burzy zawsze wychodzi słońce.

Dopasowany duet

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że kolory wybrane przez instytut nie mają ze sobą nic wspólnego. To dwie odległe i niezależne od siebie barwy, jednak jeśli spróbujemy połączyć ze sobą dwa kolory, okazuje się, że razem prezentują się bardzo atrakcyjnie. Barwy świetnie się uzupełniają i współgrają ze sobą. Z całą pewnością ten idealny duet bardzo szybo zagości w naszych wnętrzach i rozkocha w sobie świat designu.

Okna w odcieniach szarości

Sugerując się tegorocznym wyborem instytutu możemy wpisać się w trendy i modnie dobrać kolor stolarki okiennej. W naszej gamie blisko 40 oklein PVC znajdziecie kolor Szary – bardzo zbliżony do barwy wybranej przez Pantone. Szarość doceniana jest głównie za neutralność, gdyż jej ostateczny charakter zależy od innych elementów wyposażenia. Tak też okna w folii Szarej pasować będą do niemal wszystkich rodzajów elewacji i aranżacji wnętrz. Jeśli chcecie zupełnie poddać się trendom kolorystycznym wyznaczonym przez Instytut Pantone, proponujemy skomponować zestaw okien PVC w okleinie Szarej oraz żaluzji fasadowych mSun o żółtych kolorach lameli. To dość odważne połączenie, ale do odważnych świat należy. Inspirujcie się, szukajcie ciekawych rozwiązań i korzystajcie z bogatej palety kolorów.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS