Modern Farmhouse – między wsią a miastem

Sielski, idylliczny, nieco rustykalny, prosty, komfortowy, ale bardzo przestrzenny i z elementami nowoczesności. Modern Farmhouse – styl w budownictwie, który podbija serca Europejczyków. Przedstawiamy, czym się on charakteryzuje.

Spis treści:

Między wsią a miastem

Modern Farmhouse to pewnego rodzaju ucieczka. Z jednej strony z miasta na wieś, jednak z lekką nostalgią i tęsknotą za miejskim tempem życia. Z drugiej zaś, ucieczka do miasta z poszanowaniem i westchnieniem do upodobań wiejskiego stylu życia. Bez względu na to, czy zdecydujemy się zamieszkać na wsi czy w miejskiej dżungli, z pewnością w tym stylu będzie liczyła się przestrzeń. Wysokie sufity i duże przeszklenia połączone z obecnością desek i widocznych konstrukcji dachowych to pożądane elementy wystroju. Odsłonięte okna oraz surowe podłogi otulone dywanami z naturalnych materiałów z pewnością wpiszą się w ten trend.

Dom w stylu Modern Farmhouse

Cechy charakterystyczne

Najbardziej charakterystycznymi cechami tego stylu są przestrzeń i naturalne światło. Farmhouse to trend, który budzi dom do życia razem ze wschodem słońca i razem z zachodem go usypia. Charakterystyczne jest również połączenie pewnych skrajności, które świetnie ze sobą współgrają, choć mogłoby się wydawać, że jest wręcz odwrotnie. Mowa tu o łączeniu np. surowego szkła lub metalu, ciężkich, ciosanych brył z naturalną delikatnością np. drewna, słomy czy polnych kwiatów.

Kolorystyka, jak można się domyśleć, jest nienachalna i naturalna. W końcu nie chcemy przytłaczać przestrzeni żadnym kolorem. W Modern Farmhouse świetnie sprawdzą się biele, kolory piasku oraz naturalnych surowców takich jak drewno czy kamień. Klimat w pomieszczeniach, na którym tak bardzo nam zależy, zrobią z pewnością dodatki.

Wnętrze w stylu Modern Farmhouse

Dodatki

To one powodują, że wnętrza mają urok i nastrój, że panuje w nich „jakaś” atmosfera. Sprawiają, że dom jest przytulny lub surowy, wygodny lub praktyczny. Nie inaczej jest w tym stylu. Obecność dodatków jest tu wręcz kluczowa. Ale jakie dodatki? Słomiane kosze, rattanowe, nisko wiszące żyrandole i lampy stojące emitujące ciepłe światło schowane pod abażurami z naturalnych tkanin. W Modern Farmhouse sprawdzą się jutowe dywany i dużo drewnianych ram, w których ukryją się wspomnienia i akwarelowe delikatne obrazki w kolorach polany o zachodzie słońca. Swoje miejsce znajdą tu także surowe wazony np. z grubego, niebarwionego szkła, w których pięknie prezentować będą się suszone kwiaty, zioła, a nawet patyki przyniesione w pobliskiego lasu. Świetnie sprawdzą się również duże i proste metalowe misy na owoce, a nowoczesny sprzęt AGD z pewnością ułatwi funkcjonowanie, dodatkowo nadając współczesnego sznytu.

Styl Modern Farmhouse

Okno na świat

Bez wątpienia, to jak będzie nam się mieszkało w takim wnętrzu, wynika w dużej mierze od okien. Powinny być duże, jasne, pokazujące to, na czym najbardziej nam zależy, czyli sielski widok. Lepiej ich niczym nie zasłaniać, chyba że jest ryzyko wścibskich spojrzeń ciekawskich sąsiadów. Niemniej jednak, chodzi o to, by jak najbardziej otworzyć się na otoczenie. W końcu to farmhouse.

Modern Farmhouse inspiracje

Wielkogabarytowe okna do takiego domu warto zamówić u sprawdzonego i godnego zaufania producenta np. w MS więcej niż OKNA. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw (im niższy – tym lepiej) oraz na właściwości samej szyby. Jeśli chcemy by dawała nam nieco intymności, można pokusić się o szyby przyciemniane, które również znajdują się w ofercie producenta. Ważna jest również ekspozycja okna na strony świata, jeśli jest to strona południowa lub zachodnia, warto zastanowić się nad montażem zewnętrznych osłon np. rolet lub żaluzji, aby w razie dużego nasłonecznienia nie było one zbyt uporczywe lub latem nie nagrzewało nadmiernie wnętrza.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS