Dom w stylu Art Deco

Wnętrza Art Deco są wyszukane, drogie, urządzone z przepychem. Charakterystyczne dla tego stylu jest zamiłowanie do nietuzinkowości zastosowania geometrycznych form. Ma być wyjątkowo i niepowtarzalnie. Jak wprowadzić styl Art Deco do swojego domu?

Spis treści:

Zamiłowanie do geometrii

Art Deco to styl, który słynie z zamiłowania do geometrii oraz wszelkich form i ustawień, które są symetryczne. Wnętrza Art Deco są przemyślane, ułożone niczym od linijki, a motyw, który się pojawia, często lubi być powtarzany w innych częściach domu. To styl z jednej strony słynący z przepychu i bogactwa – dużo w nim złota, drogich mebli, elementów wykończenia na zamówienie. Z drugiej zaś sporo w nim surowości i szlachetności – co osiąga się zazwyczaj prostotą formy.

Styl Art Deco – przepych i ponadczasowość

W Art Deco na próżno szukać mebli z sieciówek. Ponadto styl ten słynie z wykwintności i zamiłowania do niepowtarzalności. Meble są robione na zamówienie, wyszukane w antykwariatach lub ściągane z najdalszych zakątków świata. Reasumując – bezsprzecznie mają one podnosić prestiż i wzbudzać zachwyt swoją unikatowością. W takich wnętrzach często spotykamy biel, czerń i złoto z domieszką drewna. Nie ma tam miejsca na tandetne bibeloty i kolory, które za jakiś czas wyjdą z mody. Przede wszystkim musi być ponadczasowo.

Dodatki w stylu Art Deco

Art Deco lubi dodatki. I to bardzo. Dlatego w domach w tym stylu świetnie sprawdzą się poduszki, świeczniki, ramki i wazony. Wszystko to jednak nie może być przypadkowe. To raczej rzemieślnicze wyroby i małe dzieła sztuki, które wychodzą spod ręki prawdziwych artystów. Takie wyszukane dodatki pomogą zmienić domowe wnętrze w małą, prywatną galerię sztuki.

Okna Art Deco

Tu będą pasować zarówno te o najprostszej formie, takie jak okna FORMA od MS więcej niż OKNA, jak i takie, które nadadzą sznytu całemu wnętrzu. Przykładowo sprawdzą się konstrukcje ze złotymi szprosami, ułożonymi we wcale nieoczywisty sposób. Ze względu na zamiłowanie do geometrii będą pasować okna zarówno proste, jak i zdobione. Można je znaleźć w ofercie wspomnianego producenta.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS