Co wspólnego mają upały z oknami? 5 porad, jak unikać nagrzewania wnętrza domu

Wraz z nadejściem lata coraz częściej stajemy przed wyzwaniem, jak efektywnie ochłodzić nasze mieszkania i domy w gorące dni. Okna odgrywają kluczową rolę w tym procesie, wpływając zarówno na przepływ powietrza, jak i na ilość promieni słonecznych, które mogą nagrzewać wnętrza.
  1. Zasłony i rolety
  2. Filtry odbijające ciepło
  3. Przewietrzanie o odpowiednich porach
  4. Rośliny w oknach

Zasłony i rolety

Zainwestuj w zasłony i rolety o jasnych kolorach i gęstym splocie. Umieszczając je w oknach wystawionych na słońce, możesz zmniejszyć ilość promieniowania UV przenikającego do wnętrza. Idealne są także rolety zewnętrzne, które blokują ciepło jeszcze przed dotarciem do szyb.

Filtry odbijające ciepło

Rozważ wymianę swoich okien na takie, które posiadają powłoki odbijające promieniowanie słoneczne. Specjalne powłoki zmniejszają ilość energii słonecznej przenikającej przez szyby, co skutecznie obniża temperaturę wewnątrz pomieszczeń.

Przewietrzanie o odpowiednich porach

W upalne dni unikaj otwierania okien w ciągu dnia, gdy słońce najmocniej świeci. Zamiast tego, wietrz pomieszczenia rano i wieczorem, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa. Umożliwi to wyprowadzenie ciepłego powietrza i wpuszczenie chłodniejszego.

Rośliny w oknach

Rośliny doniczkowe ustawione w oknach mogą pomóc w naturalnym chłodzeniu pomieszczeń. Ich liście absorbują ciepło, a przez proces transpiracji uwalniają wilgoć do powietrza, co ma efekt chłodzący.

Upewnij się, że twoje okna są dobrze izolowane. Szczeliny i nieszczelności mogą powodować, że ciepło dostaje się do domu w niekontrolowany sposób. Regularne sprawdzanie i konserwacja uszczelnień pomoże utrzymać wnętrze chłodne.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS