Ciepły profil podokienny XPS

Ciepły profil podokienny XPS, który pozwala zmniejszyć ilość zużywanego ciepła.

Podczas budowy lub remontu domu coraz większą rolę odgrywają rozwiązania, które pozwalają na znaczące zniwelowanie strat ciepła. Do tego typu komponentów należy m.in. ciepły profil podokienny XPS dostępny w asortymencie MS więcej niż OKNA. Zastosowanie tego komponentu umożliwia znaczne zredukowanie ilości zużywanej energii cieplnej.

Ciepły profil podokienny XPS – co to takiego?

Profil podokienny XPS, nazywany również ciepłym parapetem, to element z polistyrenu ekstrudowanego. Wykorzystuje się go w celu wyeliminowania mostka termicznego, czyli miejsca o wyraźnie gorszej termoizolacyjności w porównaniu do jego otoczenia. Dzięki niemu można zmniejszyć straty energetyczne wywołane utratą ciepła przez budynek. Pozytywnie wpływa to zarówno na komfort przebywania w pomieszczeniach, jak i wysokość opłat za energię potrzebną do ogrzania wnętrz.

Zalety ciepłego profilu podokiennego

Wykorzystanie profilu XPS skutkuje przesunięciem izotermy 0°C poza ścianę budynku. Z uwagi na to w murze nie tworzy się strefa przemarzania. Dodatkowo, użycie komponentu z polistyrenu ekstrudowanego korzystnie wpływa na uszczelnienie połączenia pod oknem. Nie tylko niweluje to nieprzyjemne przewiewy, ale i stanowi zabezpieczenie przed przedostawaniem się wody. Szczelność wynika z obecności specjalnego zamka, dopasowanego do profilu ramy, z miejscem na klej, a także taśmy rozprężnej przymocowanej do listwy PVC w profilu XPS. Co więcej, konstrukcja zamontowana na ciepłym profilu podokiennym charakteryzuje się dużą stabilnością.

Izotermy na ciepłym profilu podokiennym XPS.
Obraz izoterm okna na podwalinie XPS Prime model PX02XT firmy Klinar.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS