Ciepłe poszerzenie podprogowe

Ciepłe poszerzenie podprogowe oferowane przez MS więcej niż OKNA.

Wśród wymagań dotyczących nowoczesnej stolarki okiennej znajduje się m.in. ograniczanie strat ciepła w miejscu, gdzie konstrukcja łączy się z murem. W przypadku dolnego elementu okien taką funkcję pełni profil podokienny XPS. Z kolei pod balkonami, konstrukcjami tarasowym oraz drzwiami z progiem aluminiowym można zastosować ciepłe poszerzenie podprogowe.

Ciepłe poszerzenie podprogowe – co to takiego?

Ciepłe poszerzenie podprogowe (CPP) to element wykonany ze specjalnego materiału, charakteryzującego się dużą gęstością, jak również bardzo dobrą termoizolacyjnością. Wykorzystuje się go po to, by wyeliminować mostek termiczny – miejsce o dużo gorszej izolacyjności termicznej w porównaniu do otaczającego go obszaru. Element ten pozwala zatem uniknąć niepożądanych strat ciepła powodujących chłód w pomieszczeniu, a także przyczyniających się do zwiększenia wydatków na ogrzewanie.

Zalety ciepłego poszerzenia podprogowego

Zastosowanie CPP pozwala na redukcję ”przemarzania” pod drzwiami z progiem aluminiowym, konstrukcjami tarasowymi oraz balkonami. Dodatkowo, wykorzystanie poszerzenia umożliwia wykonanie montażu ramy w przypadku gdy posadzka nie została jeszcze wylana. W takiej sytuacji konstrukcja potrzebuje właściwego podparcia, by nie doszło do pojawienia się niepożądanych odkształceń.

CPP w ofercie MS więcej niż OKNA

CPP dostępne w asortymencie MS więcej niż OKNA występuje w jednej głębokości – 67 mm. Jego wysokość można natomiast dostosować do potrzeb klienta (od 50 do 240 mm co 10 mm).

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS