Patio PSK drewniano-aluminiowe

Drewniano-aluminiowe drzwi
uchylno-przesuwne z okuciami PORTAL PSK comfort.

Drewniano-aluminiowe Patio PSK.
W przypadku okien i drzwi o dużych rozmiarach niezbędne jest stosowanie odpowiednio dobranych profili oraz wzmocnień. Przykładem tego typu konstrukcji są drewniano-aluminiowe drzwi uchylno-przesuwne z oferty MS Okna i Drzwi. Ich obsługa nie wymaga dużego wysiłku ze względu na obecność okuć marki Siegenia.

Drewniano-aluminiowe Patio PSK – linie

Drewniano-aluminiowe Patio PSK, stanowiące część asortymentu MS Okna i Drzwi, występuje w trzech liniach produktowych: Classic, Modern i Art. Dostępne warianty różnią się od siebie wykończeniem przylgi skrzydła. Różnorodność oferty umożliwia znalezienie konstrukcji w pełni dopasowanej do stylu architektonicznego budynku, a także sposobu aranżacji wnętrza.

Drewniano-aluminiowe Patio PSK – profile

Skrzydła oraz ościeżnice drewniano-aluminiowych drzwi uchylno-przesuwnych powstają z profili o grubości 80 mm. W asortymencie MS Okna i Drzwi znajdują się również konstrukcje tworzone z profili skrzydeł o grubości 68 mm. Obie opcje dostępne są w trzech wariantach linii produktowych (Classic, Modern, Art). Przykład drewniano-aluminiowego Patio PSK Modern o grubości 80 mm ilustruje poniższa grafika.

Drewniano-aluminiowe Patio PSK – schematy 

Konstrukcje uchylno-przesuwne z oferty MS Okna i Drzwi mogą być wykonane w licznych schematach otwierania, dostosowanych do potrzeb klientów. Na poniższej grafice znajdują się dostępne opcje. Różnią się one od siebie liczbą i umiejscowieniem kwater stałych oraz przesuwnych.

Warianty drewna i dostępne kolory

Uchylno-przesuwne konstrukcje można wykonać w rozmaitych wariantach, w zależności od preferowanego rodzaju oraz koloru drewna. Oferowane gatunki surowca mają różne właściwości fizyczne oraz wygląd zewnętrzny. Co ważne, bogate palety kolorystyczne pozwalają uzyskać produkt zgodny z oczekiwaniami klientów.

Okucia w konstrukcjach uchylno-przesuwnych

W drewniano-aluminiowych drzwiach uchylno-przesuwnych z asortymentu MS Okna i Drzwi znajdują się okucia marki Siegenia. Występują one w dwóch wariantach:
  • PSK 160 comfort,
  • PSK 200-Z comfort.
Pierwsza opcja stosowana jest w konstrukcjach, w przypadku których masa skrzydła nie przekracza 160 kg. Obecność mechanizmów PORTAL PSK comfort to gwarancja bezproblemowej obsługi okazałych drzwi uchylno-przesuwnych. W drzwiach o największych gabarytach wykorzystuje się z kolei mechanizmy PSK 200-Z – system z funkcją wspomaganego uchyłu. Komfort obsługi skrzydeł o masie wynoszącej nawet 200 kg wynika z zastosowania dodatkowych wózków jezdnych.
Wózek jezdny stosowany w konstrukcjach Patio PSK.

Płynna praca aktywnych skrzydeł

Do grupy okuć Siegenia PORTAL PSK comfort należy najazd – element umożliwiający łagodne wprowadzanie skrzydła do ramy. Znajduje się on w szynie jezdnej, która z kolei zapewnia płynne przesuwanie aktywnych skrzydeł. Obecność tych mechanizmów pozytywnie wpływa na wygodę obsługi drewniano-aluminiowych drzwi uchylno-przesuwnych.

Klamki do drewniano-aluminiowego Patio PSK

Klamki montowane w Patio PSK 130 oraz 160 są dostępne w wersji podstawowej, a także z kluczykiem. Opcjonalnie w drewniano-aluminiowych drzwiach można również umieścić dwustronną klamkę z zamkiem. Aby było to możliwe, należy zastosować szersze ramiaki skrzydła od strony klamki.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS