Drewniane Patio PSK

Drewniane drzwi uchylno-przesuwne
z okuciami PORTAL PSK comfort.

Patio PSK drewniane.

Konstrukcje o dużych gabarytach wymagają zastosowania właściwych profili oraz wzmocnień. Wśród takich rozwiązań znajdują się drewniane drzwi uchylno-przesuwne (Patio PSK) z asortymentu MS Okna i Drzwi. Wygoda ich użytkowania wynika z obecności sprawdzonych okuć firmy Siegenia.

Patio PSK z drewna – linie produktowe

Drewniane drzwi uchylno-przesuwne, które znajdują się w ofercie MS Okna i Drzwi, występują w pięciu liniach produktowych: Soft, Classic, Modern, Art i Old. Wymienione warianty różnią się od siebie wykończeniem listwy przyszybowej, a także przylgi skrzydła. Rozbudowany asortyment pozwala z łatwością uzyskać rozwiązanie dostosowane do stylu wnętrza i budynku.

Drewniane Patio PSK – grubość skrzydeł

Ramy i skrzydła drzwi uchylno-przesuwnych powstają z profili o grubości 92 mm. Oferta MS Okna i Drzwi obejmuje także konstrukcje tworzone na bazie profili skrzydeł o grubości 68 oraz 80 mm. Wszystkie wymienione rozwiązania występują w wyżej wspomnianych wariantach linii produktowych. Poniższa grafika przedstawia przykład Patio PSK Modern o grubości 92 mm.

PSK z drewna - przekrój.

Schematy otwierania Patio PSK

Drewniane drzwi uchylno-przesuwne mogą być wykonane w wielu schematach otwierania. Poszczególne warianty różnią się od siebie liczbą oraz umiejscowieniem kwater przesuwnych i stałych. Poniższa grafika ilustruje dostępne warianty.

Kolory i gatunki drewna

Drzwi uchylno-przesuwne z asortymentu MS Okna i Drzwi można wykonać w wielu wariantach, w zależności od preferencji dotyczących rodzaju i koloru drewna. Oferowane gatunki surowca mają odmienne cechy zarówno w zakresie wyglądu, jak i własności fizycznych. Starannie dobrane palety kolorystyczne pozwalają na stworzenie konstrukcji dopasowanej do oczekiwań klientów.

Patio PSK z drewna – okucia

Warianty linii produktowych i schematy otwierania to nie jedyne aspekty, jakimi różnią się od siebie konstrukcje uchylno-przesuwne z oferty MS Okna i Drzwi. Na uwagę zasługują także zastosowane okucia. Dostępne warianty to:

  • PSK 160 comfort,
  • PSK 200-Z comfort.

Pierwszy wariant systemu okuć PORTAL PSK comfort przeznaczony jest do konstrukcji o wadze skrzydła wynoszącej nie więcej niż 160 kg. Zastosowanie tych mechanizmów zapewnia intuicyjną obsługę Patio PSK i umożliwia sprostanie różnorodnym wymaganiom jego przyszłych użytkowników. W przypadku konstrukcji o największych gabarytach stosuje się z kolei mechanizmy PSK 200-Z – system z funkcją wspomaganego uchyłu. Wygodną obsługę skrzydeł o masie wynoszącej nawet 200 kg gwarantują dodatkowe wózki jezdne.

Wózek jezdny stosowany w konstrukcjach Patio PSK.

Płynna obsługa skrzydła

Jednym z elementów Siegenia PORTAL PSK comfort jest najazd, który umożliwia łagodne wprowadzanie skrzydła do ościeżnicy. Znajduje się on w szynie jezdnej gwarantującej płynne przesuwanie aktywnych skrzydeł. Zastosowanie tych mechanizmów gwarantuje komfort użytkowania drewnianych konstrukcji uchylno-przesuwnych.

Klamki do drewnianego Patio PSK 

Klamki stosowane w Patio PSK 130 oraz 160 występują zarówno w wersji podstawowej, jak i z kluczykiem. Poza tym w konstrukcjach tych można zamontować dwustronną klamkę z zamkiem. W takiej sytuacji trzeba zastosować szersze ramiaki skrzydła od strony klamki.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS