Pakiet bezpieczeństwa RC0

Jeden ze standardów wyposażenia okien PVC, który zwiększy Twoje bezpieczeństwo.

Zaczep antywyważeniowy wykorzystywany w oknach o klasie odporności na włamanie RC1 oraz RC2.

Rozwój technologii powoduje wzrost oczekiwań wobec wielu produktów, m.in. okien. Nowoczesne konstrukcje chronią wnętrze przed utratą ciepła, zapewniają właściwą ilość światła, a ich montaż zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Jedną z dodatkowych funkcji współczesnych okien jest ochrona przed włamaniem.  Wśród standardów wyposażenia okien PVC, produkowanych przez MS więcej niż OKNA, znajduje się pakiet bezpieczeństwa RC0.

Pakiet bezpieczeństwa antywłamaniowego RC0 – budowa

Jedną z opcji wyposażenia okien PVC, dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA, jest pakiet bezpieczeństwa antywłamaniowego RC0. Tworzą go następujące elementy:

  1. 3 zaczepy antywłamaniowe – komponenty te przykręca się do wzmocnienia stalowego ramy. Współpracują one z hartowanymi ryglami grzybkowymi, znajdującymi się w okuciu obwiedniowym skrzydła. Każde skrzydło rozwierno-uchylne (UR) oraz skrzydła aktywne w słupkach ruchomych, których szerokość przekracza 476 mm, a wysokość jest większa od 866 mm, mają potrójne zabezpieczenie. Zaczepy umieszcza są na dole, na górze, a także od strony zawiasów.
  2. Bezpieczna klamka Hoppe z zabezpieczeniem Secustik – element ten blokuje możliwość otwarcia okna poprzez „wybicie” lub przesunięcie rygli od zewnętrznej strony konstrukcji.
  3. Bezpieczne stalowe wzmocnienie – znajduje się ono w ramie i charakteryzuje się zamkniętym przekrojem. Grubość wzmocnienia, zgrzewanego laserowo, wynosi 2 mm. W profilach skrzydeł również stosuje się bezpieczne wzmocnienia – stalowe kształtowniki o grubości 2 mm.
Hartowane rygle współpracujące z zaczepami antywłamaniowymi.
Hartowane rygle grzybkowe w okuciu obwiedniowym w skrzydle.

Kiedy warto wybrać pakiet bezpieczeństwa RC0?

Na pakiet bezpieczeństwa RC0 warto zdecydować się wtedy, gdy wskazana jest ochrona przed włamaniem. Tego typu zabezpieczenie przyda się przede wszystkim w lokalach zlokalizowanych na parterach oraz w innych miejscach, do których można przedostać się z zewnątrz. W przypadku wnętrz znajdujących się na wyższych piętrach nie ma konieczności stosowania pakietu RC0. Warto podkreślić, że ten sposób zabezpieczenia pomieszczenia jest autorskim pomysłem MS więcej niż OKNA.

Stalowe wzmocnienie o zamkniętym przekroju, zgrzewane laserowo.
Stalowe wzmocnienie w ramie.

Ochrona przed włamaniem – jaką klamkę do okna wybrać?

Wykorzystanie zaczepów antywłamaniowych nie przyniesie korzyści, jeśli w oknie zamontuje się zwykłą klamkę. W takiej sytuacji żadna ochrona nie zadziała w oczekiwany sposób. Z kolei stosowanie klamki z kluczykiem zabezpiecza okno jedynie wtedy, gdy klamka zamknięta jest przez zamek z kluczykiem. Z tego względu specjaliści MS więcej niż OKNA rekomendują korzystanie z klamek Hoppe z zabezpieczeniem Secustik oraz kluczykiem. Dzięki nim okna będą zabezpieczone przed otwarciem od zewnętrznej strony nawet wtedy, gdy klamka nie zostanie zamknięta kluczykiem.

Większa ochrona przed włamaniem dzięki klamce Hoppe z zabezpieczeniem Secustik.
Zabezpieczenie Secustik.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS