Profile PVC 82 mm

Nowoczesne wielokomorowe profile marki Salamander.

Izolacyjność termiczna okna zależy od właściwości wszystkich tworzących je elementów. Na straty ciepła spowodowane różnicą pomiędzy temperaturą na zewnątrz a temperaturą w pomieszczeniu wpływają m.in. własności użytych profili. Wielokomorowe profile PVC z serii bluEvolution 82 zapewniają wysoki komfort użytkowania okna i jednocześnie pozwalają znacząco zredukować straty energii.

Wielokomorowe profile PVC 82 mm – budowa

Nowoczesne sześciokomorowe termoizolacyjne profile PVC z serii bluEvolution 82 mają szerokość 82 mm. Okna oferowane przez MS więcej niż OKNA, zbudowane z profili przedstawianej serii, występują w dwóch wersjach – AD oraz MD. Wersja MD, w przeciwieństwie do AD, wyposażona jest nie tylko w dwie uszczelki przylgowe, ale również w dodatkową, środkową uszczelkę, znajdującą się w ramach oraz słupkach. Zapewnia ona poprawę własności termicznych oraz akustycznych okna. W obu wersjach profile wykorzystywane do budowy skrzydła posiadają dodatkową uszczelkę na podszybiu. Ponadto, w ramie okna MD znajduje się stalowe wzmocnienie zamknięte (o grubości 2 mm), zgrzewane laserowo. Jego obecność powoduje podział komory wzmocnienia, na skutek czego w ramie powstaje dodatkowa, siódma komora.

Izolacyjność termiczna profili okiennych

Do określania właściwości termoizolacyjnych okna służy współczynnik przenikania ciepła okna. Na jego wartość wpływają nie tylko własności szyby, ale również rodzaj zastosowanych profili. Parametr ten oblicza się bowiem jako wypadkową współczynników przenikania ciepła wszystkich elementów, które tworzą okno. Jednym z aspektów, który należy zatem wziąć pod uwagę podczas określania izolacyjności termicznej całego produktu, jest współczynnik przenikania ciepła ramy (nieprzezroczystej części okna). Na jego wartość wpływa m.in. konstrukcja i szerokość ramy, obecność stalowego wzmocnienia, a także (pośrednio) liczba komór. W przypadku profili z serii bluEvolution 82 wartości współczynnika przenikania ciepła są następujące:

  • Uf = 1,1 W/m2K – dla profili w wersji AD,
  • Uf = 0,98 W/m2K – dla profili w wersji MD.

Parametr ten informuje o ilości traconej energii w przypadku wystąpienia różnicy temperatur między zewnętrzną a wewnętrzną stroną okna. W związku z tym jego niska wartość oznacza, że korzystanie z danego profilu wiąże się ze stosunkowo niskimi stratami ciepła.

Jak liczba komór wpływa na izolacyjność termiczną?

Profile PVC zbudowane są z komór. W największej z nich przeważnie znajduje się wzmocnienie, które usztywnia cały element. W komorze umiejscowionej po zewnętrznej stronie okna wykonuje się natomiast otwory odwadniające. Liczba komór w profilu ma wpływ na izolacyjność termiczną okna. Nie oznacza to jednak, że samo istnienie większej liczby komór gwarantuje lepsze własności termoizolacyjne. Aby tak było, konieczne jest jednoczesne zwiększenie szerokości profilu. W ten sposób dodatkowa komora będzie mogła mieć właściwą szerokość (przeważnie powyżej 7-8 mm), co spowoduje poprawę parametrów cieplnych okna.

Nowoczesne profile PVC w ofercie MS więcej niż OKNA

Profile Salamander z serii bluEvolution 82 występują w następujących oknach z oferty MS więcej niż OKNA:

Okna z serii MSline+ są dostępne w dwóch wersjach – AD oraz MD. Do ich produkcji wykorzystywane są profile niezlicowane (odpowiednio: bez uszczelki środkowej oraz z dodatkową, środkową uszczelką).

Profile PVC w systemie MSline+.

Produkty z serii Wood Look – ze względu na wykorzystanie okleiny drewnopodobnej – przypominają swoim wyglądem tradycyjne, drewniane okna. Powstają one dzięki technologii zgrzewania narożników skrzydeł i ram pod kątem prostym. Wykonywane są z niezlicowanych profili wyposażonych w dodatkową, środkową uszczelkę.

Profile PVC w systemie Wood Look.

Okna ALU LOOK, podobnie do serii Wood Look, produkowane są z wykorzystaniem technologii połączenia narożników ram i skrzydeł pod kątem prostym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych oklein sprawiają wrażenie aluminiowych. Powstają one z niezlicowanych profili w wersji MD.

Profile PVC w systemie ALU LOOK.

W oknach z serii MS evolution [82], w przeciwieństwie do wcześniej przedstawianych rozwiązań, wykorzystywane są profile zaokrąglone. Produkty te występują jedynie w wersji zawierającej dodatkową, środkową uszczelkę.

Profile PVC w systemie MS evolution [82].

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS