ibok
Polski | Deutsch | English | Italian

Sonda

Oceń System MS on-line! Twoje zdanie jest dla nas bezcenne.

 

Kontakt

MS więcej niż OKNA
Sp. z o.o.
76-200 Słupsk, ul. Portowa 16
tel. (+48) 59 84 10 800
fax (+48) 59 84 10 802
NIP: 839-21-45-162
Woj. Pomorskie
Wymagane technologie: JavaScript i FlashPlayer

Grupa MS jest jednym z liderów wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma powstała w 1991 roku, a od 1993 roku produkuje okna. Samodzielna spółka zmieniła się w grupę zrzeszającą 2 wyspecjalizowane firmy ze 100% polskim kapitałem, zatrudniające blisko 500 pracowników.

MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.

Zatrudnia ponad 200 pracowników i zajmuje się przede wszystkim produkcją okien PCV, które stanowią główny udział w obrotach Grupy MS.

Firma produkuje okna PCV w 70% na rynek polski. 30% obrotów Spółki przypada na eksport do Niemiec, Skandynawii, Holandii, Włoch, Hiszpanii oraz Kanady.

W ostatnich latach firma pracowała nad zwiększeniem możliwości eksportowych. Stworzono produkty dedykowane na rynki eksportowe oraz narzędzia logistyczne.

Dzisiaj dysponujemy potencjałem do obsługi klientów zagranicznych, a podstawowym celem Spółki jest wzrost obrotów w eksporcie do krajów UE.

M&S Pomorska Fabryka Okien jest w stanie produkować okna w najnowszych technologiach PCV: od wielokomorowych profili 73 mm do tych najbardziej zaawansowanych 92  mm, a także rolet we wszystkich możliwych rozwiązaniach. Główny nacisk kładziemy na termikę, statykę, akustykę oraz design.

Firma posiada własne unikalne rozwiązania technologiczne chronione patentami np. kompozytowe wzmocnienia termiczne dedykowane dla systemu 73 mm oraz najnowsze wzmocnienia SteelPUR® do systemu 92 mm.

Ważnym elementem w strukturze produkcyjnej Grupy MS jest własna produkcja szyb zespolonych oparta o najnowsze technologie termiczne, realizowana na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Dzięki temu standardem w oknach PCV produkowanych w Fabryce jest superenergooszczędna szyba dwukomorowa SUPERtermo® o Ug=0.5 W/m² K. Więcej...

Firma posiada także linie do oklejania profili okiennych PCV foliami dekoracyjnymi. Dzisiaj stosujemy ok. 30 różnych folii drewnopodobnych, jednobarwnych ze strukturą oraz specjalnych np. szczotkowane aluminium.

20-sto letnie doświadczenie w produkcji okien PCV pozwala nam oferować najbardziej zaawansowane konstrukcje okienne typu Patio PSK czy HST, a  dzięki stosowanej technologii wklejania szyb, okna o dużych gabarytach.

Produkujemy także cały program drzwi tarasowych na ciepłych niskich progach aluminiowych oraz ciężkie drzwi wejściowe w całej gamie konstrukcji i wypełnień. 

Dla uzupełnienia produktów PCV, Spółka posiada odrębny zakład produkcyjny, który zajmuje się produkcją ślusarki aluminiowej, przede wszystkim drzwi aluminiowych m.in. ogniowych o EI60 i EI90. Realizujemy także duże specjalistyczne zadania jak np. akwaparki.

Firma posiada silną kadrę inżynierską i jest w stanie w krótkim czasie opracować specjalne rozwiązania okienne dla nowych klientów. W branży uznawani jesteśmy za jednego z najbardziej innowacyjnych producentów na rynku.

MS Okna i Drzwi Sp. z o.o.

Zatrudnia ponad 180 pracowników i zajmuje się produkcją okien i drzwi drewnianych.

Prawie 90% obrotów Spółki przypada na eksport, przede wszystkim na rynek UK, Francji  i USA.                              

Część produkcji sprzedawana jest oczywiście na rynek niemiecki, a także holenderski i skandynawski.

Firma w swojej ofercie posiada praktycznie wszystkie możliwe rozwiązania okienne oferowane obecnie na świecie od najbardziej popularnych okien w systemach IV68, 80 i 92 mm do skomplikowanych tarasowych drzwi harmonijkowych FS czy HST oraz systemów okiennych dedykowanych ściśle na konkretne rynki i dla konkretnych partnerów handlowych.

Park maszynowy Spółki to wysokozaawansowane technicznie centra obróbcze, automatyczne linie CNC oraz zautomatyzowane lakiernie.

Najważniejszym elementem decydującym o możliwościach rozwoju firmy jest wysokospecjalistyczna kadra pracownicza wzmocniona doświadczoną grupą inżynierów
i technologów.

Firma otwarta jest na nowe wyzwania i nastawiona na rozwój i innowacje. Jesteśmy gotowi do realizacji potrzeb klientów w zakresie tak prostych, jak i bardzo skomplikowanych okien drewnianych, a także w najnowszych technologiach kompozytowych.

Firma posiada własny tartak w sercu Borów Tucholskich skąd pozyskuje najlepszy surowiec do produkcji okien drewnianych. Zakład Produkcyjny w Osiecznej zatrudnia  80 pracowników i zajmuje się produkcją klejonki z drewna sosnowego do okien

Najwyższej jakości drewno sosnowe jest przecierane w tartaku, suszone we własnych suszarniach i sklejane na automatycznych liniach w jakościową klejonkę, która stanowi podstawowy materiał do produkcji dla firmy MS Okna i Drzwi.

 

Certyfikat FSC® daje nam prawo do podkreślania że nasze produkty są wykonane z drewna pochodzącego z certyfikowanych lasów.
FSC jest międzynarodową organizacją tworzoną i wspieraną przez wielu interesariuszy. FSC wyznacza standardy dla odpowiedzialnego zarządzania lasami, działa w o parciu o 10 zasad dobrej gospodarki leśnej, które mają zastosowanie na całym świecie

 

Grupa MS współpracuje z najważniejszymi branżowymi jednostkami naukowo-badawczymi – Instytutem Techniki Budowlanej, Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego, Dolnośląską Agencją Poszanowania Energii, Związkiem Polskie Okna i Drzwi, Laboratorium Pomiarowo-Badawczym Metalplast Złotów oraz Uniwersytetem w Trondheim i Instytutem Badań nad Stolarką Otworową w Rosenheim. Posiada także własną komórkę badawczo-rozwojową, która opracowała m.in. innowacyjną technologię szyby SUPERtermo o najlepszym dla tego typu produktów współczynniku przenikania ciepła U=0,5 W/m2K. Przewaga technologiczna nad konkurentami zawsze stanowiła priorytet polityki prowadzonej przez MS więcej niż OKNA.

Zarówno jakość oferowanych produktów i usług, jak i rozpiętość palety produktów są bowiem kluczowe do osiągnięcia najważniejszego celu Grupy MS: absolutnej satysfakcji Klienta.

Zapraszamy do współpracy!